• 09:55

  • 1400-04-24

  • کد خبر: 13685

کشف دو هزار ماینر در تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۹۵۴ هزار دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال در حوزه بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق تبریز شناسایی و کشف شده است.

به گزارش آناج، عادل کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در این خصوص اظهار داشت: در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، با همکاری نیروی انتظامی و مراجع قضایی طی روزهای گذشته ۵۳۴ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال از پنج واحد صنعتی در شهرک سلیمی با توان مصرفی ۱۰۶۸ کیلووات کشف شد.

وی گفت: در صورت استفاده غیرمجاز مشترکان از انرژی برق جهت استخراج رمز ارز مطابق قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب، برق، تلفن، گاز و فاضلاب مصوبه سال ۱۳۹۶ رفتار خواهد شد و متقاضیان استفاده از ماینر باید به صورت قانونی درخواست دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۹۵۴ هزار دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال در حوزه بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق تبریز شناسایی و کشف شده است.

وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده و یا اطلاع از فعالیت ماینرها، مراتب را به دفتر حراست برق تبریز اطلاع دهند و از مشوق‌های مربوط به این امر تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *