• 16:50

  • 1400-04-23

  • کد خبر: 13670

آناج گزارش می‌دهد؛

نوید ظهور یک ستاره در فوتبال تبریز/ کریم باقری جدید در راه است؟!

هافبک بومی ماشین‌سازی، نوید ظهور استعداد درخشان در فوتبال تبریز را می‌دهد که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک همانند کریم باقری به ستاره‌ای بی‌بدیل برای فوتبال ایران تبدیل شود.

به گزارش آناج، فوتبال تبریز در دهه‌‌ ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ جزو شهرهای معرف بازیکنان سرشناس ایران بود و از تیم‌های تراکتور و ماشین‌سازی بازیکنان زیادی به تیم ملی راه پیدا کردند. به عبارتی در آن دوران تبریز از شهرهای فوتبال‌خیز ایران بود و استعدادهای زیادی در این شهر ظهور کردند.

اما در سال‌های اخیر با اتفاقاتی که در فوتبال دیار اولین‌ها به وقوع پیوست، معرفی بازیکن هم کم‌رنگ شد و تنها نفرات انگشت‌شماری آنهم بصورت مقطعی به تیم ملی رسیدند و این نوار قطع شده است.

بدون شک، یکی از دلایل اصلی چنین اتفاقی، بی‌توجهی به فوتبال پایه بوده که تبریز را در ورزش فوتبال یا به اصطلاح امروزی در صنعت فوتبال از یک شهر صادرکننده به واردکننده تبدیل کرده است و بازیکنان بومی آنچنان که باید و شاید مثل گذشته نتوانستند عرض‌اندام کنند.

با این حال، اخیراً و تحت تاثیر محرومیت از نقل‌وانتقالات و مشکلات مالی، دو تیم تراکتور و ماشین‌سازی به سمت بومی‌‌سازی گرایش پیدا کرده‌اند و فرصتی برای بازیکنان جوان نظیر علی فتحی و بهزاد سلامی در تراکتور و هاتف نادری و علی نجفی در ماشین‌سازی ایجاد شده است.

در این میان، علی نجفی که در فصل گذشته توسط ساکت الهامی سرمربی وقت تراکتور از تیم امید به تیم بزرگسالان این باشگاه انتخاب شد، یکی از بازیکنان آینده‌دار فوتبال تبریز به شمار می‌آید.

این بازیکن در پست هافبک وسط بازی می‌کند و در لیگ برتر امید و حتی بازی‌های تدارکاتی مقابل تیم بزرگسالان تراکتور با نمایش خوب و شوت‌های سرکش و خطرناک موفق شده بود نگاه‌ها را به خود معطوف سازد.

نجفی که در تیم امید توانسته بود خودی نشان دهد، امسال در تمرینات تراکتور نظر مسعود شجاعی سرمربی موقت این تیم را نیز جلب کرد و برای نخستین بار در لیگ برتر در دربی تبریز مقابل ماشین‌سازی به میدان رفت اما در ادامه تحت تاثیر تغییرات کادرفنی این تیم، از تراکتور پیاده و سوار ماشین شد!

با حضور در ماشین‌سازی روند رو به رشد این هافبک خوش نقش تدوام پیدا کرد و او در نخستین بازی رسمی با پیراهن ماشین‌سازی در جام حذفی برابر فولاد خوزستان موفق شد با نمره ۶.۸۴ بالاترین نمره را در بین بازیکنان تیمش به خود اختصاص دهد.

وی در بازی‌هایی که برای سبزقبایان به میدان رفته است طبق آمار سایت متریکا بطور میانگین نمره ۶.۸۰ را کسب کرده است و این برای بازیکن جوانی چون علی نجفی عملکرد خوبی محسوب می‌شود.

نجفی در دیدار مقابل مس رفسنجان نیز با اینکه به عنوان یار تعویضی به میدان رفت اما با نمره ۷.۵۲ و تأثیرگذاری در گل سوم این تیم ثابت کرد که اگر فصل آینده به او اعتماد شود می‌تواند به هافبکی قابل اتکا تبدیل شود.

هافبک بومی سبزپوشان با عملکردی که به نمایش گذاشته است، نوید ظهور استعداد درخشان در فوتبال تبریز را می‌دهد که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک همانند کریم باقری به ستاره‌ای بی‌بدیل برای فوتبال ایران تبدیل شود.

باید دید چه سرنوشتی در انتظار این بازیکن جوان و آینده دار خواهد بود و آیا او در مسیر پیشرفت به راه خود ادامه داده و ستاره درخشانی در آسمان فوتبال تبریز و ایران خواهد شد یا خیر؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *