• 19:17

  • 1400-04-22

  • کد خبر: 13621

دهه هشتادی پرشورها از بازی در تیم محبوبش می‌گوید/ سـلامی از جنس تراکتـور!

یار جوان تراکتوری‌ها می‌گوید که هیچ‌گاه تصور نمی‌کرده است خیلی زود به ترکیب اصلی تیم محبوبش برسد.

به گزارش آناج، تغییرات متعدد در باشگاه‌ها و به تبع آن اختلاف سلیقه در سیاست‌های مدیران و مربیان باعث شده است تا موقعیت بازیکنان نیز تحت‌الشعاع قرار بگیرد. تاثیر این نوع بی‌ثباتی در باشگاه تراکتور به وضوح مشاهده می‌شود جایی که در دو سه فصل اخیر به دنبال جابجایی‌های فراوان در راس باشگاه و کادرفنی، سرنوشت برخی از بازیکنان این تیم نیز تغییر کرد. به عنوان مثال سعید مهری که از او به عنوان یکی از پدیده‌های بومی فوتبال آذربایجان یاد می‌شد با تغییر کادرفنی فرار را به قرار ترجیح داد! و یا مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، کاپیتانان بین‌المللی پرشورها که در پی اختلاف با سرمربی جدید راهشان از این تیم جدا شد.

اما وجه دیگر در این اتفاقات، رو کردن شانس به بازیکنان جوانی بوده که با اقبال بلند و البته توفیق اجباری راه چند ساله را یک شبه پیموده! و در ترکیب این تیم قرار گرفته‌اند. یکی از این جوانان «بهزاد سلامی» یار دهه هشتادی تراکتوری‌هاست که در سه هفته گذشته لیگ برتر با غیبت اکبر ایمانی و حمید بوحمدان به ترکیب تیم محبوب پرشورها رسیده و توانسته است بازی‌های خوبی به نمایش بگذارد. 6.54، 6.55 و 7.23 نمراتی است که بهزاد سلامی در سه بازی خود از متریکا کسب کرده است. ارقامی که نشان از پیشرفت این بازیکن 19 ساله دارد و او با تداوم حضورش در ترکیب تراکتور توانسته است هفته به هفته بهتر و بهتر شود.

خبرنگار ما به سراغ این بازیکن جوان بومی و البته خوش‌شانس رفته و گفت‌وگویی با او انجام داده است که سلامی در این مصاحبه درباره شروع فوتبالش اظهار کرد: من فوتبالم را در سن ۹ سالگی از آکادمی ملی‌پوشان تبریز با مربیگری آقای فائز رضوی آغاز کردم و تا رده نونهالان بازیکن این تیم بودم. سپس در رده نوجوانان به گسترش فولاد تبریز پیوستم و یک سال زیر نظر آقای هادی پالاهنگ در لیگ برتر نوجوانان کشور بازی کردم. در ادامه در سال ۹۷ که اولین سال حضورم در رده سنی جوانان بود زیر نظر مرحوم حسن دخت و آقای احمدزاده به تراکتور آمدم و تا امروز در خدمت این باشگاه بزرگ و مردمی هستم.

وی ادامه داد: در فصل جاری در تیم جوانان زیر نظر آقایان صابر تقی‌زاده، رامین محمدپور و مهدی غلامپور حضور داشتم و با نظر آقای حیدر جعفری سرمربی تیم امید تراکتور در این تیم هم بازی کردم و افتخار شاگردی ایشان را بدست آوردم. بازی همزمان در تیم‌های جوانان و امید با کادر مربیگری فوق‌العاده‌ تاثیر خیلی زیادی در زندگی فوتبالی من داشت.

بازیکن جوان تراکتور به سان بسیاری از بازیکنان بومی معتقد است که حضور کادر بومی در باشگاه، عاملی در روند پیشرفت فوتبالی‌اش بوده است: امسال حضور آقای یونس باهنر در راس آکادمی تراکتور و آمدن آقای خطیبی به عنوان سرمربی واقعاً شوک خیلی مثبتی به بازیکنان جوان تراکتور بود. قبلا گاهی اوقات در تمرینات تیم بزرگسالان شرکت می‌کردم ولی با حضور خطیبی و با توجه به اینکه ایشان بازی‌های تیم امید را رصد می‌کردند، فرصت حضور حداکثری در تمرینات تیم بزرگسالان نصیبم شد. خدا را شکر می‌کنم که در این مدت با تلاش فراوان سعی کردم خودم را به کادر فنی و سرمربی محترم تیم ثابت کنم.

وی در ادامه به بازی‌هایش در لیگ برتر اشاره کرد: اولین بازی لیگ برتری من مقابل ماشین‌سازی بود و حضور ۱۰ دقیقه‌ای در این بازی نظر مساعد کادرفنی را در پی داشت. با توجه به شرایط تیم و مصدومان و محرومانی که در بازی با تیم پدیده داشتیم با صلاحدید کادرفنی و آقای خطیبی در ترکیب ثابت تیم به میدان رفتم و این استارت حضورم در ترکیب اصلی شد. به لطف خدا و انگیزه فراوانی که داشتم بعد از بازی پدیده و با وجود تغییراتی که در کادر فنی تیم رخ داد، در دیدار با ذوب‌آهن بار دیگر در ترکیب قرار گرفتم و به لطف خدا اعتماد مربیان و بزرگان تیم را بدست آوردم.

سلامی در پاسخ به این سوال که آیا تصور می‌کرده است که به چنین اقبال بلندی مواجه شده و به ترکیب تراکتور برسد، اذعان داشت: واقعیت این است که اصلاً فکر نمی‌کردم با این سرعت به بازیکن فیکس تیم تبدیل شوم ولی به لطف خدا و با تلاش روزافزون توانستم به این مهم برسم. یکی از بزرگترین رویاهایم بازی در تیمی بوده که با عشق آن بزرگ شدم و یقین بدانید با تمام توانم برای حفظ جایگاهم خواهم جنگید. قبل از اینکه خودم را بازیکن تیم بدانم هوادار تیم می‌دانم و شماره پیراهنم را هم به خاطر سال حضورم انتخاب کردم.

در طول سال‌های اخیر و به دلیل موقعیت‌های خاص تراکتور از جمله محرومیت از نقل ‌و انتقالات بازیکنان زیادی از خطه آذربایجان فرصت بازی در این تیم را پیدا کرده‌اند که در این میان گروهی با بی‌مهری مربیان و گروهی دیگر نیز با قدرنشناسی و درجا زدن نتوانستند خودی نشان دهند و تنها عده معدودی توانستند نامی برای خود دست و پا کنند، سلامی در این خصوص و شرایط قراردادش متذکر شد: باید قبول کنیم که در این سال‌ها به فوتبال پایه استان توجهی نشده است. من فعلا با تراکتور قرارداد دارم و تا زمانی که در برنامه‌های باشگاه جایی داشته باشم با تمام وجودم در خدمت تیم شهرم خواهم بود.

از این بازیکن در مورد شرایط فعلی تراکتور نیز سوال کردیم که وی راجع به پیروزی لحظه آخری تیمش برابر گل‌گهر بیان داشت: حریف تیم قدرتمند و فیزیکی بود و بازی سخت و حساسی داشتیم. ما با غیرت بازیکنان تا آخرین لحظه جنگیدیم و به نظرم اگر کمی دقت می‌کردیم می‌توانستیم زودتر به گل برسیم. خدا را شکر گل آقای عباس‌زاده در دقایق پایانی به ثمر رسید و برد شیرینی شد. خوشحالم که شرمنده هواداران نشدیم.

تراکتوری‌ها از شانس خوبی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برخوردار هستند اما در این راه دیدارهای سختی پیش‌روی دارند، سلامی با تأیید کار دشوار تیمش تأکید کرد: هر سه بازی ما در هفته‌های آینده حکم فینال را دارند و بازی‌های سنگینی خواهند بود چراکه آلومینیوم رقیب‌مان در کورس سهمیه است و دو حریف دیگر نیز برای قهرمانی و فرار از سقوط تلاش می‌کنند. مطمئن باشید تمام تلاش‌مان را به کار می‌گیریم تا در سه بازی آخر با کسب امتیازهای مناسب سهمیه را بدست آورده و دل هواداران‌مان را شاد کنیم.

در ادامه این مصاحبه از یار جوان تراکتوری‌ها درباره رویای فوتبالی‌اش پرسیدیم که او در پاسخ ابراز نمود: آرزوی هر فوتبالیستی درخشش در لیگ و دعوت به تیم ملی و ترانسفر شدن به باشگاه‌های معتبر جهان است. من هم امیدوارم با اثبات خودم بتوانم در ترکیب تیم محبوبم قرار بگیرم و با تلاش بیشتر و بازی‌های خوب به آرزوهایم برسم. فکر می‌کنم با تلاش و کوشش آرزوهایم دست‌یافتنی خواهد بود و هرچند شانس هم تا حدودی دخیل است لیکن نیل به موفقیت به باور و اراده بستگی دارد.

او که از نظر پست بازی و استایل بدنی شباهت‌هایی به کریم باقری دارد، در این باره می‌گوید: آقا کریم یکی از اسطوره‌های فراموش نشدنی فوتبال ملی ما و دیار آذربایجان هستند و از اینکه با ایشان مقایسه می‌شوم افتخار می‌کنم. تمام تلاشم را می‌کنم تا لایق این مقایسه باشم.

سلامی بخش پایانی صحبت‌هایش را به قدردانی از والدین و مربیانش اختصاص داده و مطرح کرد: می‌خواهم از پدر و مادرم و استاد عزیزم آقای مصطفی شمسعلی و همه کسانی که در طول این سال‌ها برایم زحمت کشیدند و من را راهنمایی کردند، صمیمانه تشکر کنم. همچنین از هواداران فهیم تراکتور که همیشه ما را مورد لطف خود قرار می‌دهند و حمایت می‌کنند. امیدوارم که با عملکرد خوبم زحمات همه این عزیزان را جبران کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *