• 12:57

  • 1400-04-22

  • کد خبر: 13613

پلمپ 19 باشگاه ورزشی در آذربایجان‌شرقی

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی از پلمپ 19 باشگاه ورزشی در استان به دلیل بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش آناح، ابراهیم فیروزی با اعلام این خبر گفت: با انتشار گزارش بازرسی‌های انجام یافته از باشگاه‌های ورزشی سراسر استان در سه ماهه اول سال 1400 و با توجه به میزان فراوانی باشگاه‌های ورزشی استان در شهرستان تبریز، 13 باشگاه در این شهرستان و سه باشگاه در اهر، یک باشگاه در شبستر و یک باشگاه دیگر در مراغه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده یا عدم رعایت آیین‌نامه‌های ابلاغی، پس از صدور اخطار و اعلام به مدیر و مالک باشگاه، پلمپ شده‌اند.

وی اعلام کرد: تعداد 1086 باشگاه در سطح استان به صورت خصوص فعالیت می‌کنند که مجوز فعالیت خود را از اداره کل دریافت کرده‌اند و براساس قانون ما مکلف به بازرسی‌های ادواری هستیم تا در صورت بروز مشکل و تخلف، حسب مورد با تذکر، اخطار و یا پلمپ از بروز نارضایتی شهروندان جلوگیری شود.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی ادامه داد: در بخش اماکن ورزشی ماده 27 تعداد 21 باشگاه ورزشی فعال در استان داریم که شبستر و میانه با 7،مرند و جلفا با 2 و اسکو با 3 باشگاه ورزشی از محل ماده 27 خدمات ورزشی به شهروندان ارائه می کنند و مشارکت کنندگان در بحث ماده 27 در تعامل با اداره کل ورزش و جوانان خدمات شایانی به شهروندان می دهند که جای بسی قدردانی دارد.

فیروزی همچنین با اشاره به صدور 118 اخطار به باشگاه‌های سطح استان بیان داشت: طبعاً رفتار مناسب و رعایت حقوق ورزشکاران و استفاده کنندگان از خدمات باشگاهها جزء خطوط قرمز سیستم بازرسی است و 118 اخطاری که به باشگاهها داده شده در راستای تامین ایمنی و امنیت فیزیکی و روانی ورزشکاران است.

وی مطرح کرد: بخش دیگری از اماکن ورزشی را هم سالن‌های ورزشی یا استخرهایی تشکیل می‌دهند که زیرساخت آن‌ها متعلق به اداره کل است ولی براساس قانون ماده 88 به بخش خصوصی واگذار شده تا درآمدهای برگشتی ناشی از آن در جهت توسعه ورزش هزینه شود.

این مقام مسئول افزود: در این بخش در حال حاضر 413 باشگاه در سطح استان فعال هستند که روند نظارت بر عملکرد آنها از دو حیث قابل بررسی است یکی اینکه سالن و فضای ورزشی متعلق به اداره کل است و بهداشت و حفظ این اماکن یک مقوله مهم است و دوم از این حیث که ورزشکاران و شهروندان از انها استفاده می کنند.

ابراهیم فیروزی در خاتمه اظهار کرد: همه تلاش خود را به کار می‌بندیم تا فضایی تعاملی بین باشگاه‌ها و ورزشکاران شکل گیرد تا خطاها و تخلفات به کمترین حد خود برسد و میزان رضایت‌مندی در جامعه افزایش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *