• 10:29

  • 1400-04-17

  • کد خبر: 13440

آذربایجان‌شرقی در آستانه موج پنجم کرونا

صومی گفت: بیماران بستری در بیمارستان‌های استان درحال افزایش است و خطر ورود به موج پنجم وجود دارد.

گروه اجتماعی آناج: چند روزی است که وضعیت کرونا در کشور بازهم طغیان کرده و مسئولین وزارت بهداشت نسبت به شیوع کرونا دلتا در کشور هشدار می‌دهند. بعد از استان‌های جنوب و شرق کشور حالا وضعیت قرمز کرونایی به تمام کشور رسیده و برخی از شهرهای آذربایجان‌شرقی هم در وضعیت قرمز قرار دارند. اگرچه هنوز سویه دلتا در استان مشخص نشده اما رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز عنوان می‌کند که 85 درصد جمعیت استان در وضعیت نارنجی هستند.

محمدحسین صومی روز گذشته در گفت‌وگویی در خصوص وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: چند روز پیش تعداد بیماران کوئید ۱۹ در آذربایجان شرقی روند صعودی نداشت،اما اکنون روزانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ آزمایش کرونا در استان مثبت می شود.

وی یادآوری کرد: اگرچه جایگاه آذربایجان شرقی از نظر وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور بین ۲۶ و ۲۷ متغیر است، اما ۸۵درصد جمعیت استان نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تعداد کرونایی‌های بستری شده در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی از حدود ۶۲۰ به ۶۶۰ بیمار افزایش یافته است، گفت: بیماران بستری در بیمارستان‌های استان درحال افزایش است و خطر ورود به موج پنجم وجود دارد.

وی اضافه کرد: حدود ۲۱۴هزار نفر در آذربایجان شرقی بر ضد کرونا واکسینه شدند و اکنون تزریق دوز دوم واکسن در استان انجام می شود؛ البته قرار بود آخر هفته جاری واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ به بالا نیز آغاز شود که به اوایل هفته بعد موکول شده است.

طبق جدول منتشر شده توسط وزارت بهداشت تا روز گذشته تنها شهرستان عجب شیر در وضعیت قرمز قرار داشت اما با ادامه روند فعلی احتمال افزایش شهرهای قرمز بسیار زیاد است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *