• 09:57

  • 1400-04-15

  • کد خبر: 13360

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی؛

رتبه اول آذربایجان‌شرقی در توسعه گلخانه‌ای

فتحی گفت: آذربایجان‌شرقب از نظر درصد پیشرفت برنامه توسعه گلخانه‌ها، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و از برنامه زمانبندی اعلامی پیشی گرفته است.

به گزارش آناج، اکبر فتحی در خصوص کشت گلخانه‌ای در استان اظهار داشت: طبق برنامه ابلاغی و تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی تا پایان خرداد سال ۱۴۰۰، استان آذربایجان شرقی باید ۱۱۵ هکتار از برنامه توسعه گلخانه ها را محقق می کرد که این رقم با احداث و توسعه ۱۴ گلخانه تجاری و تحقق ۱۳۴.۷ درصدی به ۱۵۴.۹ هکتار رسیده است.

وی با ارائه آمار مربوط به طرح توسعه گلخانه ها در کل کشور گفت: در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ از ۳ هزار و ۵۲ هکتار برنامه توسعه گلخانه ها، حدود ۳۷۸ هکتار انواع گلخانه های تجاری، گلخانه های کوچک مقیاس و سازه های فنی و سبک (سایبان کشاورزی) با میزان تحقق  ۱۲.۴ درصد در سطح کشور تحقق یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی ادامه داد: این استان از نظر درصد پیشرفت برنامه توسعه گلخانه‌ها، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و از برنامه زمانبندی اعلامی پیشی گرفته است.

وی تشریح کرد: استان های لرستان، قزوین، گلستان، اردبیل و تهران به ترتیب با ۴۷، ۳۹.۵، ۳۲.۲، ۲۷.۶ و  ۲۶.۴ درصد سطح پیشرفت برنامه ابلاغی طرح توسعه گلخانه ها، پس از استان آذربایجان شرقی در رتبه های دوم تا ششم کشور قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *