• 17:53

  • 1400-04-12

  • کد خبر: 13262

مختومه شدن پرونده ادعایی شاخه ترکیه سپاه قدس

پرونده موسوم به پرونده گروه "توحید سلام" که ادعا می‌شد شاخه ترکیه سپاه قدس ایران و یا حزب‌الله لبنان است و به انجام برخی ترورهای دهه 90 متهم شده بود با محکومیت عوامل امنیتی و قضایی دولت وقت ترکیه در پرونده به پایان رسید.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ پرونده موسوم به پرونده گروه “توحید سلام” که ادعا می‌شد شاخه ترکیه سپاه قدس ایران و یا حزب‌الله لبنان است و به انجام برخی ترورهای دهه 90 متهم شده بود با محکومیت عوامل امنیتی و قضایی دولت وقت ترکیه در پرونده به پایان رسید.

در راستای بازبینی تمام پرونده‌هایی که از سوی جریان فتح‌الله گولن به نتیجه رسیده است، نظام قضایی ترکیه پرونده موسوم به گروه توحید سلام را نیز بازبینی کرد که در نتیجه آن، شنودهای غیرقانونی، پرونده‌سازی، جعل سند و رفتارهای خلاف مقررات فراوانی در این پرونده مشاهده شده و ضمن برائت متهمین پرونده، عوامل امنیتی و قضایی دخیل در پرونده که همگی اعضای گروهک فتح‌الله گولن بودند مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند.

در نتیجه این بازبینی و تشکیل پرونده‌های جدید، 20 متهم که در بین آن‌ها چند قاضی شناخته‌شده و بازپرس نیز حضور دارند بین 11 سال تا 1 سال محکومیت حبس دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *