• 18:41

  • 1400-04-10

  • کد خبر: 13168

بلیت المپیک در جیب دونده تبریزی/ مهدی پیرجهان مسافر توکیو شد

دوومیدانی‌کار خوش نام و نشان تبریزی به عنوان اولین دونده ایرانی در ماده ۴۰۰ متر با مانع جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کرد.

به گزارش آناج، پس از پایان مهلت قانونی معین شده از سوی فدراسیون جهانی دوومیدانی(WA) (۸تیرماه) به منظور کسب سهمیه حضور ورزشکاران این رشته ورزشی جهت شرکت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، امروز اسامی ورزشکارانی که موفق به کسب این سهمیه شدند از سوی فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام شد.

براین اساس چهار ورزشکار کشورمان؛ احسان حدادی، حسن تفتیان، مهدی پیرجهان و فرزانه فصیحی از جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب جواز حضور در المپیک توکیو شدند.

مهدی پیرجهان، رکورددار دو ۴۰۰ متر با مانع کشور با ثبت حدنصاب ۴۹.۳۳ ثانیه و استفاده از سهمیه رنکینگ و امتیاز با قرار گرفتن در جایگاه ۳۴ رده‌بندی فدراسیون جهانی وارد المپیک شد.

این دوومیدانی‌کار خوش نام و نشان تبریزی به عنوان اولین دونده ایرانی در ماده ۴۰۰ متر با مانع در مسابقات المپیک حضور خواهد یافت.

مهدی پیرجهان همچنین چهارمین ورزشکار استان آذربایجان‌شرقی است که موفق به کسب سهمیه المپیک می‌شود. پیش از این میلاد وزیری در تیراندازی با کمان، میرهاشم حسینی در تکواندو و سعید صفرزاده در دوچرخه‌سواری جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده بودند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    با سلام
    آقای سجاد هاشمی هم در المپیک لندن حضور داشتند که از ایشان اسمی برده نشده است

    عدم اشاره به نام آقای سجاد هاشمی دونده المپیکی تبریز در المپیک لندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *