• 09:09

  • 1400-04-02

  • کد خبر: 12876

زاکانی در جمع مردم تبریز مطرح کرد؛

استقلال اقتصادی و فرهنگی در گام دوم انقلاب

زاکانی گفت:امروز ما استقلال فرهنگی و اقتصادی نداریم و همین موضوع تهدیدی برای استقلال سیاسی است.

به گزارش آناج، علیرضا زاکانی شب گذشته در جمع مردم تبریز در جشن پیروزی آیت الله رئیسی اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد اولین انتخابات گام دوم انقلاب اسلامی بود و از چند جهت حائز اهمیت بود؛ اولین نکته حضور با نشاط مردم بود که مردم ما دست رد بر سینه تحریم‌کنندگان زدند.

وی ادامه داد: علی‌رغم فشارهای اقتصادی و کمرشکنی که بر شما مردم عزیز متحمل شد و علی‌رغم بی‌کفایتی مسئولین در روز رای‌گیری حدنصاب خوبی را ثبت کردید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نکته دوم انتخاب نامزدی از جبهه انقلاب، دانشمندی بزرگ و یار و یاوری برای رهبرمان بود، گفت: انتخاب و انتخابات برای ما هدیه‌ای بود که در دهه کرامت این هدیه به ما عطا داده شد و جهانیان متوجه شدند که انقلاب اسلامی انقلابی از متن جامعه و از فطرت آنها می‌جوشد که انتخاب یک رییس جمهور مکتبی پیامی برای جهان داشت.

وی ادامه داد: این حضور گسترده خود حامل پیامی است که شکاف‌های قبل از انتخابات را تبدیل به انسجام کنیم. امروز ما استقلال فرهنگی و اقتصادی نداریم و همین موضوع تهدیدی برای استقلال سیاسی است.

زاکانی با تاکید بر اینکه ما امروز آزادی داریم اما آزادی نظارت مردم بر شفافیت مسئولین باید نهادینه شود، عنوان کرد: ما امروز صحبت از عدالت می‌کنیم اما با فقر، فساد و تبعیض نمی‌توانیم داعیه‌دار عدالت داشته باشیم، امروز دولت آقای رئیسی این نوید را می‌دهد که ریشه فساد و تبعیض خشک شود.

وی تصریح کرد: اولین الزام ما این است که نیروهای انقلاب ید واحده شوند زیرا کار تازه شروع شده و در پله اول ایستاده‌ایم، امروز بعد از ۳۲ سال از تغییر قانون اساسی که یک یاور ولایت رییس جمهور شده و نیاز به خدمت صد برابری است.

زاکانی با اشاره به اینکه نکته دوم تغییر رویکرد از نگاه به خارج، به تکیه به داخل است، افزود:امروز تکلیفی در جهت ساخت کشوری که هم استقلال و هم آزادی و هم اقتصاد کامل دارد، برعهده ماست، تازه کار شروع شده و ان شاالله دولت مکتبی و خودباورِ آقای رییسی بتواند عرصه انتخابات را در دور بعدی به حضور ۸۰ درصدی برساند.

وی تاکید کرد: اگر کوتاهی شده تقصیر دولتی است که مانند اختاپوس روی کشور افتاده و انشا می‌خواند، ما بنا نداریم مانند شما رفتار کنیم و اختلاف و انشقاق رقم بزنیم زیرا انقلاب این را به ما یاد نداده است.

زاکانی در پایان خاطرنشان کرد: ما به لطف الهی در ۴۱ روز آینده با حضور دولتی مکتبی تجربه جدید و شیرینی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلام..به‌خدا‌نمیتوانید‌مگر‌اینکه‌ترازومبنای‌نگاه‌و
    تقسیم‌‌بیت‌المال‌باشد‌‌‌به‌پان‌فارسیزم‌خاتمه‌داده
    وزبان‌ترکی‌درکنار‌زبان‌فارسی‌‌درمدارس‌تدریس‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *