• 20:46

  • 1400-03-29

  • کد خبر: 12773

پیام تبریک علی‌اف به انتخاب آیت‌الله رئیسی

الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان طی پیامی خطاب به آیت‌الله رئیسی انتخاب ایشان را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران صمیمانه تبریک گفت و بر دوستی، برادری و همکاری استراتژیک دو کشور همسایه تأکید کرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان طی پیامی خطاب به آیت‌الله رئیسی انتخاب ایشان را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران صمیمانه تبریک گفت و بر دوستی، برادری و همکاری استراتژیک دو کشور همسایه تأکید کرد.

متن کامل پیام تبریک رئیس‌جمهور آذربایجان خطاب به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

جناب آقای رئیسی

انتخاب جنابعالی را به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران از صمیم قلب تبریک می‌گویم. جمهوری آذربایجان برای روابط خود با جمهوری اسلامی ایران که در طول تاریخ ریشه‌های دینی و فرهنگی مشترکی داشته، اهمیت ویژه‌ای قائل است. وضعیت فعلی روابط ما که به سطح همکاری‌های استراتژیک رسیده، خوشحال‌کننده است. سفرهای متقابل متعددی بین کشورهای ما، اسناد امضا شده، پروژه‌های مشترک و همچنین فعالیت موفق کمیسیون مشترک نقش مهمی در توسعه همکاری متقابل ما ایفا می‌کند. با آزادسازی سرزمین‌های باستانی و تاریخی آذربایجان از اشغال، مرز دولتی بین آذربایجان و ایران به طور کامل احیاء شده است. این وضعیت جدید فرصت‌های بزرگی برای تقویت هر چه بیشتر روابط دوجانبه بین کشورهای ما و توسعه همکاری منطقه‌ای ایجاد می‌کند. معتقدم روابط دوستانه و همکاری آذربایجان و ایران که مبتنی بر احترام متقابل و حسن هم‌جواری است، با تلاش مشترک ما مطابق با منافع مردمان و کشورهای ما از این به بعد نیز تقویت و گسترش خواهد یافت. برای شما آرزوی سلامتی، خوشبختی و موفقیت در فعالیت‌ها و مسئولیت آینده در راستای تأمین رفاه مردم دوست و برادر ایران دارم.

با احترام

الهام علی‌اف

رئیس‌جمهور آذربایجان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *