• 09:34

  • 1400-03-27

  • کد خبر: 12662

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی؛

آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات

محمدزاده گفت:در آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در روز بیست و هشتم خرداد ماه قرار داریم.

به گزارش آناج، مرتضی محمدزاده با اشاره به تبلیغات پرحجم نامزدهای انتخاباتی در ۲۴ ساعت گذشته افزود: فرصت تبلیغات نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستاها ساعت ۲۴ امشب و نامزدهای ریاست جمهوری نیز ساعت هفت صبح امروز پایان یافت.

وی بیان کرد: ممنوعیت تبلیغات نه فقط در فضای فیزیکی و عینی، بلکه مشمول تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای مجازی مثل ارسال پیامک و سخنرانی‌های زنده است.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به شرایط کرونایی و لزوم جلوگیری از ازدحام مردم، صندوق‌های بیشتری برای استقرار در شعبه‌های اخذ رای انتخابات ۲۸ خرداد در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تمامی عوامل اجرایی انتخابات در تلاش هستند که انتخاباتی سالم، قانونی و شفاف برگزار شود، افزود: تعامل بسیار خوبی بین هیات اجرایی و هیات نظارت وجود دارد و امید است این انتخابات نیز با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و بدون هرگونه مشکلی برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورای شهر تبریز به صورت تمام‌ الکترونیک، اظهار داشت: نحوه اخذ رای الکترونیکی از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و همچنین غرفه‌های تعبیه‌ شده در نقاط پرجمعیت شهر به مردم آموزش داده شده است.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: شهروندان تبریزی برای تسهیل در فرآیند انتخابات و رای گیری، کد انتخاباتی نامزدهای منتخب خود را باید به همراه داشته باشند.

محمدزاده، ادامه داد: تمامی شهرستان‌های استان برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخاباتی میانه در ۲۸ خرداد آمادگی لازم دارند.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: سه هزار و ۴۸۵ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات ریاست جمهوری در استان پیش‌بینی و تمام تمهیدات لازم برای اطمینان مردم از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اتخاذ شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

محمدزاده با بیان اینکه سه میلیون و ۴۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند، ادامه داد: از این تعداد، ۷۰ هزار نفر به عنوان رای‌اولی برای اولین‌بار فرصت مشارکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *