• 11:41

  • 1400-03-24

  • کد خبر: 12427

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در تبریز؛

موزه مطبوعات آذربایجان می‌تواند به موزه مرجع در ایران تبدیل شود

مونسان گفت: موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز می‌تواند به دلیل بیان تاریخ ایران و نقش آذربایجان در ساخت این کشور به موزه مرجع در ایران تبدیل شود.

به گزارش آناج، علی اصغر مونسان  در مراسم افتتاح رسمی موزه مطبوعات آذربایجان و رونمایی از تمبر اختصاصی یادبود افتتاح موزه مطبوعات آذربایجان، با بیان این‌که نقش آذربایجان و تبریز در تاریخ ایران، نفش بسیارپررنگی است، اظهار داشت: با شناسایی و جمع آوری اسناد تاریخی، موزه مطبوعات می‌تواند موزه‌ای بسیار ارزشمند و نقطه‌ای برای روایت تاریخ آذربایجان و نقش آن در تاریخ کشور باشد.

وی با بیان این‌که برای انتخاب چنین موزه‌ای، خوش‌سلیقگی شده است، گفت: باید کمک کرد تا غنای این موزه ارزشمند باشد، ارزش موزه تنها به بزرگی ساختمان بستگی ندارد بلکه ارزش موزه به ارزش روایتش است و این ارزش حتی فراتر از نمایش آثار و اشیا است.

وزیر میراث فرهنگی موزه را محل روایت تاریخ دانست و ادامه داد: در تمامی موزه ها تاریخ را روایت می‌کنیم این روایت تاریخ با موضوعات مطبوعاتی می‌تواند بسیار ارزشمند و با غنا باشد، همه‌ی فعالان و دوستداران تبریز و آذربایجان را باید باخبر کنیم تا اسناد خود را در اختیار موزه قرار دهند.

وی با بیان این‌که نگران تامین و تکمیل موزه مطبوعات نباشید، عنوان کرد: نگرانی عزیزان فقط روی تامین محتوا باشد، چرا که حیف است محتوای این موزه کم باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *