• 10:00

  • 1400-03-24

  • کد خبر: 12422

حاجی بابایی در تبریز مطرح کرد؛

مشکل کشور لیبرال‌ها هستند/عقبگرد 20 ساله در آموزش‌وپرورش

حاجی بابایی گفت: به عنوان ۶ دوره نماینده مجلس می‌گویم که جمهوری اسلامی مشکل مالی و بودجه‌ای ندارد بلکه برخی‌ مدیران در این کشور عدالت را قبول ندارند.

به گزارش آناج، حمیدرضا حاجی بابایی شب گذشته در همایش حامیان سیدابراهیم رئیسی در تبریز اظهار داشت: ایمان دارم این انتخابات می‌تواند گسل‌های حکمرانی را به وحدت یکپارچه مردم و نظام جمهوری اسلامی تبدیل کند و معتقدم این انتخابات باید آسیب‌های سرمایه اجتماعی ما را از بین ببرد.

وی ادامه داد: آقای رئیسی نیامده رئیس جمهور باشد و برود، ایشان آمده یکپارچگی و وحدت ایجاد کند، حکمرانی اسلامی ما اقتدارش به ملت بزرگ ایران است و این را باید با تمام قدرت دنبال کنیم.

وزیر آموزش‌وپرورش در دولت دهم با اشاره به اینکه ما امروز دچار بعضی از نارضایتی‌ها بر اساس اقدامات نسنجیده برخی افراد و جناح‌های سیاسی داریم، گفت: من کاری به عده‌ای خاص ندارم اما ملت ایرانی انقلابی است، گاهی مردم با منِ مسئول مشکل دارد نه با انقلاب. گاهی ما از جوانان چیزی می‌خواهیم که خودِ خدا هم نمی‌خواهد و بعد هم اسم ضدانقلاب رویشان می‌گذاریم.

وی در خصوص ویژگی رئیس جمهور شایسته توضیح داد: شایسه‌ترین‌ها برای ریاست جمهوری انقلابی‌ها هستند؛ انقلابی کیست؟ کسی که در ۴۲ سال گذشته از رانت استفاده نکرده است.

حاجی بابایی با بیان اینکه ما دست ملت را برای رای دادن می‌بوسیم، یاداور شد: اگر شهدای آذربایجان امروز بودند قطعا درِ تک تک خانه‌ها را می‌زدند که در انتخابات شرکت کنید.

وی با اشاره به اینکه کوهی از مشکلات در برابر دولت آینده است که این کوه با اقتدار رای مردم می‌تواند برداشته شود،تصریح کرد:  امروز باید ۲۰ سال در آموزش‌وپرورش کار کنیم به چند سال قبل برگردیم! متاسفانه ضربه‌هایی بدی به این حوزه وارد شده است، مشکل مدیریت و تحریم نیست بلکه مشکل اعتقادی است، برخی در همین کشور معتقدند برخی حق دارند حقوق نجومی بگیرند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: این اعتقاد لیبرال است که کشور را به انحراف می‌برد و می‌گوید آموزش ‌و پرورش را بفروشیم، اگر قرار باشد در این کشور شیر نفت را باز کنیم و هزینه کنیم، باید برای آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری شود.

وی تصریح کرد: امسال در مجلس در بودجه ۲ هزار میلیارد برای خرید تبلت و سمعک دانش آموزان و تجهیز هنرستان‌ها اختصاص دادیم. امروز در کشور جمهوری اسلامی ۳۰۰ هزار کمبود معلم داریم زیرا با ظرفیت کمتر کار صورت می‌گیرد در حالیکه سال ۹۲ که من وزارت خانه را تحویل دادم وزیر محترم گفتند که ۳۰۰ هزار معلم مازاد داریم! با این حرف‌ها زمینه‌سازی واگذاری آموزش‌وپرورش را فراهم می‌کردند.

حاجی بابایی در خصوص ریشه مشکلات کشور گفت: به عنوان ۶ دوره نماینده مجلس می‌گویم که جمهوری اسلامی مشکل مالی و بودجه‌ای ندارد بلکه برخی‌ مدیران در این کشور عدالت را قبول ندارند؛ به طور مثال نظام رتبه بندی معلمان را بعد از سالها تازه به مجلس ارائه کردند تا به دولت بعدی برسد و خودشان حاضر به اجرا نبودند.

وی با اشاره به روحیات سید ابراهیم رئیسی عنوان کرد: من آقای رئیسی را از ۲۰ سالگی ایشان میشناسم و می‌دانم که انسان سالمی است و همه زندگی‌اش همانی است که می‌گوید، ایشان به مردم و کشور آسیب نمی‌رساند و می‌تواند نقطه عطفی بین مردم و حکومت باشد.

حاجیی بابایی در پایان خاطرنشان ساخت: در موقعیت خاصی هستیم که نیاز به وجود ایشان و دولت مقتدر داریم، در جمهوری اسلامی کسی وزیر شد نباید همسر و فرزندانش را هم وزیر کند، مدیریت هرکسی از نوع خانواده‌اش مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *