• 10:54

  • 1400-03-22

  • کد خبر: 12248

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی؛

امام خمینی (ره) قرآن کریم را از مهجوریت نجات داد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) قرآن کریم را از مهجوریت نجات داد.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، ظهر امروز در گردهمایی استانی مدیران موسسات قرآنی استان که در پردیس فرهنگی سینمایی قدس حوزه هنری استان برگزار شد، اظهار کرد: عزیزان انتخابات فراموش نشود. دشمن سعی دارد مشارکت ما حداکثری نباشد. لذا باید با حضور حداکثری و شرکت گسترده به یاوه گویی های پاسخ دشمن دندان شکن بدهیم.

امام جمعه تبریز همچنین اظهار داشت : اگر بگوییم همه ما در ارتباط با قرآن به وظایف خود عمل کرده ایم باید یک مقدار تامل کنیم، چرا که نتوانسته ایم به نحو احسن عمل کنیم. در جمهوری اسلامی ایران، شهرها، کوچه ها، مساجد ما باید فضای قرآنی حاکم باشد.

وی افزود: درست است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در این رابطه بسیار خوب کار شده است و امام راحل عظیم الشان ما قرآن را از مهجوریت نجات داد، قرآن در جامعه ما اینگونه حاکم نبود اما امروز فرزندان ما قاری قرآن هستند و در مجامع بین المللی حرفی برای گفتن دارند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری ، که فرمودند ۱۰ میلیون قاری قرآن داشته باشیم، افزود: خوشبختانه همین حضور را در سطح بین المللی شاهد بودیم. مردم بدون هیج اجباری در جبهه ها حضور دارند و از اسلام و قرآن دفاع می کنند و برای موفقیت در این زمینه باید عنایت کافی داشته باشیم. این عنایت جلب نمی شود مگر اینکه کار بدست مردم و قرآنیان حل شود.

وی تصریح کرد: شما محصول فعالیت‌های قرانی محلات و مساجد هستید . در گذشته به دلیل عدم تدوین اصولی کارها و وضعیت رسیدگی به امور قرآنی باعث شاهد توقف شدن فعالیتهای قرآنی بودیم ، اگر قرار است عهده دار فعالیتهای قرآنی باشیم باید مشکلات را رفع کنیم.

امام جمعه تبریز ادامه داد: دستگاه‌های مختلفی در زمینه قرآنی مسئولیت دارند، باید همه اینها یک جا جمع بشوند و از امکانات همدیگر استفاده و هم افزایی بشود ، برای فعال کردن و هم افزایی فعالیتهای قرآنی و تحقق آرمانهای دینی و قرآنی تلاش کنیم ‌ . قرآن تابلوی هدایتگری برای بشر است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطر نشان کرد: نباید از فعالیت‌های فردی چشم پوشی کرد، (تبلیغ و توسعه فرهنگ قرانی از ضروریات فرهنگی امروز جامعه ما محسوب می شود) ، برای حرکت در مسیر درست، جدیت و قاطعیت لازم است باید در این حوزه ایثار و فداکاری کرد اگر می خواهید فرهنگ دینی شما به سرقت نرود باید محافظت کنید ، مردم باید باور کنند که اگر فرهنگ دینی در جامعه ما حاکم نباشد فرزندان ما به خطر خواهند افتاد.

گفتنی است، در پایان انتخابات هئیت مدیره اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *