• 12:52

  • 1400-03-11

  • کد خبر: 11767

چرا جریان اصلاحات کاندیدای موّجه به صحنه نفرستاد؟!

جریان اصلاحات به دلیل عملکردِ دولت روحانی، با ریزش شدید سرمایه اجتماعی روبروست و این جریان تعمداً با چهره های رادیکال و مسئله‌دار به صحنه آمد تا هم هزینه تصمیمات شورای نگهبان را افزایش بدهد.

گروه سیاسی آناج؛ برای بخشی از نخبگان همواره سئوال بوده و هست که چرا جریان اصلاحات بجای افرادی مثل عارف و سورنا ستاری و … با تاج زاده و جهانگیری وارد صحنه انتخابات شد؟

دلیل آنرا باید در اظهارات تئورسین های جریان اصلاح‌طلبی جستجو کرد. محمدرضا تاجیک در مصاحبه‌ای با روزنامه آرمان ملی پیرامون حمایت از مهرعلیزاده به مواردی اشاره کرده که پاسخِ سئوال اول این نوشتار را می توان در کلام او یافت.

تاجیک در ردِ حمایت از مهرعلیزاده گفته: «بنده بعید می‌دانم آقای مهرعلیزاده شانس زیادی برای ورود به پاستور داشته باشند.» او همچنین به شرایط موجود اشاره کرده و گفته: «باید این تحلیل را داشته باشیم که حتی اگر بتوانیم جامعه را پیرامون آقای مهرعلیزاده به حرکت درآوریم و بازی را به هم بزنیم باید این سوال را از خود بپرسیم که آیا می‌توانیم شرایطی را در دولت آینده متفاوت از دولت قبلی داشته باشیم؟ تجربه دولت قبلی(دولت روحانی) نعش این شهید عزیز یعنی جریان اصلاحات را روی دستان ما قرار داد و جریان اصلاحات با یک انتخابات اشتباه با بحران شدید اجتماعی مواجه شد»

این اظهارات در حقیقت تائید تحلیل‌های قبلی برخی نخبگان سیاسی است که جریان اصلاحات به دلیل عملکردِ دولت روحانی، با ریزش شدید سرمایه اجتماعی روبروست و این جریان تعمداً با چهره های رادیکال و مسئله‌دار به صحنه آمد تا هم هزینه تصمیمات شورای نگهبان را افزایش بدهد و هم سیاست اصلی خود یعنی «تحریم خاموش انتخابات» را به بهانه «نداشتن کاندیدا» کلید بزند.

اصلاحطلبان درباره عملکرد دولت روحانی نشان دادند بمانند چهار دهه گذشته مسئولیت پذیر نبوده و همواره بجای پاسخگویی، با اغوای مردم به دنبال فرار از کوچه بن بست هستند آنهم با مهندسی صحنه انتخابات.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *