• 15:32

 • 1400-03-04

 • کد خبر: 11429

انتحار و پیش‌گویی؛ پاشنه آشیل سیاست‌ورزی

مواضع پر تناقض بیگی او را بجای ارتقا به سیاستمدار کَیّس، باهوش و منطقی به سیاست‌ورز انتحاری تبدیل کرده است. هرچند او از ابتدا بیشتر مدیر اجرایی بود تا گفتمانی!

گروه سیاسی آناج؛ صلاحیت داوطلبین ریاست جمهوری ساعتی پیش منتشر شد و به نوعی شگفتی همگان را برانگیخت. شاید افکار عمومی انتظار نداشت، چند چهره شاخص با نظر منفی اعضای شورای نگهبان مواجه شوند.

محمود احمدی‌نژاد یکی از این افراد است. او تلاش زیادی برای حضور در انتخابات داشت و از این رو اعلام کرده بود، در صورت عدم تایید صلاحیت، در انتخابات شرکت نخواهد کرد. اما این روزها درکنار احمدی‌نژاد، یک نام به شدت تکرار میشد.

احمدعلیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از ابتدای سال جاری خیز بلندی برای همجواری با احمدی‌نژاد برداشته است. او رئیس ستاد انتخابات احمدی‌نژاد شد و بسیاری از سفرهای تبلیغی رئیس جمهور اسبق ایران را ترتیب داد. بیگی با توجه به روحیه و سابقه شغلی‌، در ماه‌های اخیر محکم حرف میزد، خبر میداد، توئیت میکرد و سخنانش در رسانه‌ها ضریب میخورد.

اما این تحکم‌ها و قول‌های صادق، رفته رفته بجای اثبات، تو خالی از آب در آمد. بیگی چنید پیش اعلام کرده بود که اصلا بحث تایید صلاحیت احمدی‌نژاد برای ما موضوعیت ندارد! او مدتی قبل از شروع نام نویسی برای کاندیداهای ریاست جمهوری هم، در توئیتی اعلام کرده بود: آیت الله رئیسی نمی‌آید!

نماینده تبریز، در حالی این اظهارات و وعده‌ها را برای مردم ارائه میداد که اکنون تقریبا هیچ کدام از آن‌ها به واقعیت تبدیل نشده است. بیگی پس از این اتفاقات، اکنون به دنبال موضع دیگری است. او صبح امروز در مجلس نطق کرده و معتقد است عوامل نفوذ اجازه ندادند صلاحیت محمود احمدی‌نژاد مورد تایید قرار گیرد!

مواضع پر تناقض بیگی او را بجای ارتقا به سیاستمدار کَیّس، باهوش و منطقی به سیاست‌ورز انتحاری تبدیل کرده است. هرچند او از ابتدا بیشتر مدیر اجرایی بود تا گفتمانی!

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام…بیگی‌تکانی‌خورد‌‌من‌موافق‌احمدی‌نژادیها
  نیستم‌اما‌بیگی‌انصافا‌شجاعت‌به‌خرج‌داد‌خیلیها‌در‌حاکمیت‌با‌او‌هم‌نظر‌هستند‌امابه‌نرخ‌روز‌موضع
  ‌میگیرندنماینده‌باید‌حرف‌دلش‌را‌بزندنماینده‌ترسو
  به‌درد‌نمیخوردوالا‌مجلس‌بی‌خاصیت‌میشود‌و
  متملق‌وکاسب‌ایچیلن‌چای‌ییلن‌یاغلی‌پلو‌پارلمان
  قهوه‌سی‌دکان‌اولدی…نماینده‌آذربایجان‌باید‌فریاد
  ‌میزد‌ای‌رئیس‌چمهور‌وای‌وزیر‌چرا‌ترازو‌نداری‌و…..
  ای‌‌شما‌آناج‌وآذریها‌و…انتظار‌داری‌مجلسی‌خوب
  ‌است‌که‌مانند‌شماآهسته‌برود‌وبیاید

  واقعاً متاسفم برای آقای بیگی که به جای نماینده مردم تبریز بودن برای افراد معلوم الحال خوش خدمتی می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *