• 09:53

  • 1400-03-03

  • کد خبر: 11345

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند؛

خسارات مردم خداآفرین در جنگ قره باغ پرداخت نشده است

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس گفت: خسارت خانه ها، اموال و احشام آسیب دیده مردم شهرستان خداآفرین در جنگ قره باغ تاکنون پرداخت نشده است و گذرگاه مرزی خداآفرین فعالیت ندارد.

به گزارش آناج، حسین حاتمی در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تبریک سالروز عملیات الی بیت المقدس و پیروزی ملت مقاوم فلسطین بر مشت های سست آهنین رژیم اشغالگر قدس، خطاب به برخی کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: مصاحبه ها، توئیت ها، لبخندها و گریه هایتان دیگر کافی است، شما نه التزام پادگان را دارید و نه دادخواهی دادگاه را. سوار بر مرکب اشراف و غرور اینگونه از موضع قدرت سخن نگویید.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور، ادامه داد: خسارت خانه ها، اموال و احشام آسیب دیده مردم شهرستان خداآفرین در جنگ قره باغ تاکنون پرداخت نشده است و گذرگاه مرزی خداآفرین فعالیت ندارد.کشورهای فرامنطقه ای و بیگانه با اوضاع و احوال گوی سبقت را در بازسازی قره باغ از ما ربوده اند، چرا در این زمینه اقدامی موثر انجام نمی دهید.

وی تصریح کرد: جنگل های ارسباران که همطراز با جنگل های هیرکانی و زاگرس هستند طی سال های اخیر دچار آفت پروانه دم قهوه ای و ابریشم باف شده اند. اختصاص اعتبار ویژه برای مبارزه با این آفت ها، راه اندازی مرکز تحقیقات جنگل و مراتع ارسباران به مرکزیت شهرستان کلیبر و پایگاه اطفای هوایی اولویت صددرصدی دارد.

حاتمی ادامه داد: لازم است به دلیل ارسال بالگرد محلول پاش از ستاد مدیریت بحران کشور و مدیریت عالی استان آذربایجان شرقی و نیز سایر مسئولین ذیربط قدردانی ویژه ای داشته باشم.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر راه و شهرسازی زبان شیرین فارسی را متوجه می شود اما نمی دانم علت چیست، ده ها بار گفته و نوشته ام که سه شهرستان حوزه انتخابیه ام یک کیلومتر راه اصلی ندارند و بیش از یک هزار و پانصد کیلومتر جاده خاکی و غیر آسفالته در این منطقه وجود دارد اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اگر اقدامی در خصوص جاده های سه شهرستان کلیبر، خداآفرین و هوراند صورت نگیرد مجبورم مطالب خود را به زبان های زنده دنیا ترجمه و تقدیم وزیر راه و شهرسازی کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *