• 18:01

  • 1400-03-01

  • کد خبر: 11261

تفاوت تکذیبیه‌هـا؛

برائت از لیست باهر | گروه اول؛شفاف/گروه دوم؛معنادار

با انتشار خبر تلاش برخی از محافل سیاسی همسو با شهردار تبریز برای اجماع نظر تعدادی از کاندیداهای شورای شهر، واکنش‌ها به این خبر همچنان ادامه دارد.

گروه سیاسی آناج؛ صبح امروز خبری از ابراز تمایل برخی از محافل درون و بیرون شهرداری برای حضور تعدادی از کاندیداهای شورای شهر در لیست حامیان ابقای شهردار فعلی منتشر شد.(لینک خبر)

گروه‌های همسو با شهردار تبریز صرف نظر از تمایل یا عدم تمایل شهین‌باهر درنظر دارند این کاندیدها را به لیست احتمالی طرفداران او اضافه کنند تا در صورت راه‌یابی به شورا، رای آنها برای ابقای باهر اخذ گردد.

پس از انتشار این خبر، برخی کاندیداها از جمله باغبان، شعبانی، بجانی و برگی با ارسال مطالبی هرگونه هم فکری با گفتمان حاکم بر مدیریت شهری تبریز را تکذیب کردند.

تکذیبیه‌ی نسیم شهیر از داوطلبین درج شده در لیست احتمالی باهر، به گروه اول شباهت بسیاری دارد. او در متن خود اینگونه نوشت: از ابراز تمایل محافل درون شهرداری خبر ندارم اما از اهداف و برنامه‌های خود اطلاع واثق دارم که مدیریت فعلی باید تغییر پیدا کند تا مسیر پیشرفت و اداره شهر اصلاح گردد.

اما گروهی دیگر از کاندیداها در مطالبی که به تحریریه آناج ارسال کرده‌اند، اگرچه رایزنی محافل برای حضور در لیست یاد شده را تکذیب کردند اما قرابت عملکردی و گفتمانی با شهردار فعلی را بصورت شفاف نه رد کرده و نه تایید نموده‌اند. درحالی که خبر آناج به ابراز تمایل محافل درون و بیرون شهرداری ارتباط داشت نه رایزنی‌های احتمالی.

آرزو مبصر در بخشی از تکذیبیه خود نوشت: با هیچ فردی عقد اخوت ندارم و این قبیل فضاسازی‌های رسانه‌ای و گمانه‌زنی‌ها دور از واقعیت است. در این که انتخاب شهردار توانمند، کارآمد و قوی، اصلی‌ترین وظیفه شورای ششم بعد از انتخابات خواهد بود، شکی نیست. با این حال، من در صورت جلب اعتماد مردم در انتخابات و ورود به شورای ششم، فارغ از همه این گمانه زنی‌ها، مستقلا، نه به شخص یا فرد خاص؛ بلکه به برنامه قابل قبول و قابل دفاع رای خواهم داد. فعلا و در شرایطی که هنوز انتخاباتی برگزار نشده، زمان مناسبی برای لابی و جناح‌بندی‌های این‌چنینی و طرح برخی گمانه‌زنی‌های دور از واقعیت نیست.

احد محمودی دیگر داوطلب شورای شهر نوشت: این اعضای شورای شهر هستند که شهردار را انتخاب میکنند نه کاندیداها و بنده از این موضوع هیچگونه اطلاعی ندارم.

حجت‌الاسلام زعفرانچی داوطلب روحانی ضمن تکذیب حضور در لیست برخی محافل، این موضوع را خبرسازی عنوان کرده و در توصیه‌ای خواسته است بجای انتشار اخبار مبهم و چند پهلو، اخلاق رسانه‌ای رعایت شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    شهرداری که ۱ ماه مانده به انتخابات ۴ یا ۵ پروژه شروع میکند مصداق گروکشی و عوامفریبی بوده و باید به نهادهای نظارتی جوابگو باشد که اگر این پروژه ها اگر ضروری و برای شهر مفید بودند چرا در دوره ۴ ساله شروع نشده اند با اینکه بهترین و پر در آمد ترین دوره ی شهرداری بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *