• 13:32

  • 1400-02-30

  • کد خبر: 11121

اعلام موجودیت ائتلاف دادشهر+ لیست کاندیداها

اعضای ائتلاف مردمی دادشهر، ظهر دیروز با برگزاری نشست خبری به تشریح رویکردهای خود در انتخابات شورای شهر تبریز پرداخت.

گروه سیاسی آناج؛ با نزدیک شدن به موعد انتخابات، تعداد ائتلاف‌های مختلف در حال شکل‌گیری است. گروهی عنوان جهادگر، گروهی دیگر پاکدستان، جمع دیگری نام متخصص، و ائتلاف‌های مختلف، عناوین مرتبط را برای خود انتخاب کرده‌اند.

اگرچه ائتلاف‌های یک هفته‌ای یا چندماهه، از نگاهی آفات انتخابات و از نگاهی دیگر موجب نشاط و مرزبندی میشوند اما تجربه نشان داد، فردای انتخابات به کلی فراموش میشوند یا خود به بخود از بین میروند.

این موضوع درباره ائتلاف‌های فراگیر نیز صادق است. شورای پنجم یکی از مصادیق از هم پاشی ائتلافی بود که برایش هزینه‌ها داده شد. لیست امید با هزینه‌های فراوان توانست بیش از 8 کرسی شورای شهر تبریز را از آن خود کند اما از سال دوم به بعد، اعضای این لیست توان حضور در ریاست شورا را هم نداشتند.

شهر تبریز از هفته‌های گذشته، شاهد رویش ائتلاف جدیدی است که خود را متفاوت تر از سایر ائتلاف‌ها میداند. ائتلاف مردمی دادشهر، این روزها کار جدی خود را برای انتخابات شورای شهر تبریز آغاز کرده و تا به این لحظه، 7 کاندیدای خود را معرفی کرده است.

احمدرضا بیضایی دبیر ائتلاف “دادشهر” است. او چندی پیش از کاندیدایی شورای شهر انصراف داده بود. بیضایی در نشست خبری این ائتلاف با بیان اینکه “دادشهر” ائتلاف سیاسی یا تاکتیکی نیست، تاکید کرد: بسیاری از ائتلاف‌ها را دیده‌ایم که تا شب یا یک روز بعد از انتخابات تمام می‌شوند اما دادشهر ائتلاف فکری و فرهنگی است.

وی افزود: اعضای دادشهر از قبل با هم مؤتلف بوده‌اند. این افراد بیش از دو دهه است که در تبریز فعالیت دارند و این ائتلاف سالها کنش‌گری می‌کند. اما ضرورت انتخابات، حضور در کنار هم را مهم دانسته است.

بیضایی ادامه داد: دعوت‌های بسیاری از سوی سلایق و گروه‌های سیاسی برای اعضای ائتلاف انجام گرفت اما با توجه به مبانی اعتقادی، فکری و فرهنگی اعضای ائتلاف این دعوت ها مورد قبول واقع نشد.

دبیر ائتلاف دادشهر تاکید کرد: ائتلاف مردمی دادشهر خودش را تنها مدعی عدالت خواهی نمیداند اما اصلی ترین هویت ائتلاف دادشهر پیگیری مشکلات شهری برپایه عدالت است.

در بخش دیگری از نشست خبری، وحید رضازاده سخنگوی ائتلاف دادشهر در پاسخ به سوال خبرنگار آناج درباره سازوکار تشکیل و انتخاب اعضای ائتلاف گفت: اعضای ائتلاف اولا دارای تخصص‌های متفاوت و مختلفی هستند همچنین همگی این افراد مدت‌هاست ساکن تبریز بوده و هرکدام تمامی مشکلات تبریز را میدانند. از طرفی در بحث انتخاب افراد برای حضور در ائتلاف، مولفه‌های مشخصی که در بیانیه تشکیل و اعلام موجودیت ائتلاف آمده، مدنظر قرار گرفته است.

بیضایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار آناج مبنی بر احتمال حضور افراد این ائتلاف در لیست‌های دیگر و موضع دادشهر در این باره گفت: ائتلاف دادشهر از مردم و برای مردم است اما در این ائتلاف، هیچ ممنوعیتی برای حضور اعضای لیست در ائتلاف‌های دیگر نیست.

در انتهای این نشست لیست هفت نفره‌ از ائتلاف دادشهر توسط سخنگوی این ائتلاف مطرح شد. اسامی عبارت اند از:

  1. روح الله رشیدی
  2. غلامرضا احمدی
  3. محمدحسین اسوتچی
  4. حسین درسخوان
  5. حکیمه غفوری
  6. ولی صداقتی
  7. حجت رستم پور

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *