• 12:43

 • 1400-02-29

 • کد خبر: 11059

اظهارات تامل برانگیز رئیس اتاق بازرگانی تبریز:

هجرت ۱۵۹۰۰ سرمایه گذار ایرانی به ترکیه/ انتقال میلیاردها دلار سرمایه ایرانیان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز گفت: روی آوردن سرمایه گذاران ایرانی به کشورهای همسایه همچون ترکیه، خطری بزرگ برای فضای کسب و کار کشور محسوب می شود.

به گزارش آناج، یونس ژائله عصر سه شنبه در هفتاد و دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی با اشاره به ارتقای جایگاه استان در فضای کسب و کار در زمستان ۹۹ از جایگاه هفتم به سومی گفت: امیدواریم هر چه زودتر شاهد رسیدن استان آذربایجان شرقی در بحث فضای کسب و کار به جایگاه اصلی خود یعنی رتبه نخست این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس‌ آخرین گزارش بانک جهانی، رتبه ایران در فضای کسب و کار، ۱۷۸ است که نشان از سخت بودن شرایط برای فعالان بخش خصوصی کشور دارد. فضای کسب و کار کشور به جایی رسیده که اجازه نمی‌دهند حساب بانکی خارجی شهروندان ایرانی باز باشد و بدین ترتیب راه برای جذب سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای همسایه باز شده و آن ها، تمامی تلاش خود را برای جذب این افراد انجام می دهند.

ژائله از سرازیر شدن ۱۵ هزار و ۹۰۰ سرمایه گذار ایرانی به ترکیه خبر داد و گفت: بدین ترتیب میلیاردها دلار سرمایه مادی ایرانیان و به خصوص آذربایجان شرقی به کشور ترکیه منتقل می شود که خطر بزرگی در فضای کسب و کار محسوب می شود.

رییس اتاق تبریز با اشاره ای به وجود تحریم های خارجی و همچنین تحریم های داخلی به عنوان سد راهی در برابر تولید گفت: یکی از مشکلات بزرگ واحدها در حوزه مالیات و بیمه است. بسیاری از واحدهای فعال در حوزه پوشاک و گردشگری در اثر کرونا آسیب دیده و با تعطیلی ۱۰۰ درصدی مواجه شده اند که طبیعتا این امر خارج از اراده آن ها محسوب می شود. در قراردادها همواره یک بند برای امورات خارج از اراده در نظر می گیرند چرا که هیچ کسب و کاری نمی تواند در صددرصد موارد، تمامی حالات قرارداد را اجرایی کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌من‌وقتی‌میپزیرم‌کسب‌وکار‌نمره‌خوبی‌در‌
  آذربایجان‌دارد.ازمهاجرت‌فرستی‌به‌مهاجر‌پذیری
  ‌تغییر‌وضعیت‌بدهیم‌اصفهان‌کرمان‌اراک‌کرج‌تهران
  خراسان‌رضوی‌سمنان‌یزدگیلان‌مازندران‌خوزستان‌‌بندرعباس‌بوشهر….مهاجر‌پذیرندبروید‌ترمینال‌تبریز‌مسافران‌رفت‌وبرگشت‌را‌مصاحبه‌کنیدبروید‌همان‌
  استانها‌وببینید‌چقدر‌دکتر‌ومهنس‌وکارگر‌و…
  آذربایجانی‌هستندیکی‌هم‌مسئله‌درآمد‌سرانه‌است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *