• 14:45

  • 1400-02-05

  • کد خبر: 10016

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی؛

با برگزاری حضوری امتحانات در شرایط فعلی مخالفیم

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه مدت زمان محدودی تا برگزاری آزمون مدارس باقی مانده و ممکن است شیوع کرونا فروکش نکند تاکید کرد که در این شرایط مخالف اجتماع دانش‌آموزی برای حضور در آزمون هستیم.

به گزارش آناج، مهدی اسماعیلی در مورد انتشار خبری از سوی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه در صورت ارائه مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا اصرار داریم که امتحانات پایه نهم و دوازدهم حضوری برگزار شوند، اظهار داشت: ما بارها تاکید کردیم وضعیت کشور از نظر کرونایی باید تحت کنترل باشد، چرا که تمام مشاغل به ویژه فعالیت‌های آموزشی چه در دانشگاه‌ها و چه آموزش و پرورش تحت تاثیر این موج نگران‌کننده کرونایی قرار گرفته است کما اینکه ما مجبور شدیم برغم میل خود کلاس‌های آموزشی را به صورت مجازی برگزار کرده و برگزاری کلاس‌های حضوری را تعطیل کنیم.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی اظهارنظرها پیرامون نحوه برگزاری آزمون‌ها چه در رابطه با پایه‌های داخلی و چه نهایی مستلزم این بوده که اوضاع کرونایی کشور فروکش کند و شرایط مناسبی برای برگزاری آزمون‌های حضوری فراهم شود.

وی تصریح کرد: البته در این مدت زمان محدودی که پیش رو داریم دور از تصور است که بتوانیم آزمون‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم و نظر آقای وزیر هم این نبوده که الزاما باید آزمون‌های مدارس به صورت حضوری برگزار شود، مگر اینکه شرایط ایجاب کند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است پایه‌های سوم متوسطه اول و دوم از نظر نظام ارزشیابی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و باید آزمون این مقاطع به طور دقیق‌تر برگزار شود، چراکه مدارک این مقاطع در آینده ملاک عمل برای تصمیم‌گیری‌ها خواهد بود.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم‌اکنون باید اقتضائات زمانی را در نظر بگیریم، چرا که مدت زمان محدودی تا 27 اردیبهشت ماه باقی مانده است و برگزاری آزمون حضوری نیز تنها منوط بر فروکش کردن بیماری کرونا بوده تا بتوانیم همچون نحوه برگزاری کنکور در سال گذشته با اجرای سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مطمئن، آزمون مدراس را حضوری برگزار کرد، در غیر این صورت اگر شیوع این بیماری تنزل پیدا نکند قطعا اجتماع دانش آموزان برای حضور در آزمون، خطرات جانی به همراه خواهد داشت، بنابراین ما با برگزاری آزمون مدارس در این وضعیت مخالف هستیم.

وی در پایان یادآور شد: ستاد مقابله با کرونا باید این وضعیت را پایش کند و اگر احساس کرد که اجتماعات دانش آموزی برای برگزاری آزمون خطرناک است باید از اجرای این روش خودداری کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *