• 10:55 قبل از ظهر

  • 1400-02-05

  • کد خبر: 9965

گزارش آناج از جزئیات جلسه شورای شهر تبریز؛

حامیانِ مدیرِ حاشیه‌ساز در صحن شورا/ باید به ما جواب بدهید

در جلسه امروز شورای شهر لوایح شهرداری تبریز مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

به گزارش آناج، شهرام دبیری در جلسه امروز شورای شهر تبریز با تبریک روز شورا اظهار داشت: شوراهای اسلامی‌شهر و روستا طی پنج دوره گذشته منشا اقدامات تاثیرگذار در سطح شهر و روستاها بوده است.

ی اضافه کرد: عملکرد شورا و کمیسیون‌ها برای تنویر افکار عمومی‌انتشار یابد.

رئیس شورای شهر تبریز با تقدیر از عملکرد مدیریت سابق سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: مسعود برزگر‌جلالی از مدیران‌ توانمند شهرداری است و از آقای شهردار می‌خواهیم در پست‌های مدیریتی دیگر از دانش این مدیر استفاده شود!

کاهش 30 درصدی عوارض تعاونی مسکن فرهنگیان

در ادامه اعضای شورای اسلامی‌شهر تبریز لایحه شهرداری تبریز مبنی بر اعمال ۳۰ درصد کاهش عوارض برای چهار بلوک متعلق به تعاونی مسکن فرهنگیان استان (بعثت فرهنگیان تبریز) به حدود ۱۴ میلیارد تومان و ۳۰ درصد بصورت نقدی و پرداخت مابقی بصورت اقساطی مطابق با تعرفه عوارض محلی به تصویب رساندند.

سپس لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تصویب مفاد توافق نامه وصدور مجوز جهت پرداخت و تسویه حساب مبلغ۱۷۵/۶۵۲/۶۱۳/۸۰۰ ریال بدهی شهرداری منطقه ۹به شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب در دستور کار قرار گرفت که عبداله تقی‌پور در این خصوص گفت: اساس توافقنامه باید مشخص شود، زمین فرد دیگری خریداری شده و به شرکت مذکور داده می‌شود.

وی افزود: اگر ما به این شرکت بدهی داریم باید عوارض بر مبنای سال ۱۴۰۰ بررسی شود و مبلغ بدهی شهرداری از آن کسر شود.

غلامحسین مسعودی ریحان هم توضیح داد: واحدهایی که شهرداری از شرکت مذکور دریافت کرده است باید مشخص شود چگونه نگهداری کرده و به فروش رسانده اند، برای تنویر افکار عمومی‌باید در این خصوص برسی کامل انجام‌شود.

تخلف در توافق شهرداری و شرکت سرمایه گذاری مسکن

فرج محمد قلی‌زاده نیز با اشاره به بدهی شهرداری به شرکت مذکور یادآور شد: براساس مصوبات قبلی مقرر شده بود شهرداری در قبال بدهی خود یک زمین در شهرک خاوران به این شرکت واگذار کند اما زمین به شخص دیگری واگذار شده بود که این مصوبه ملغی شد.

وی افزود: اما امروز شهرداری می‌خواهد این بدهی را به صورت بخشی نقد و بخشی به صورت عوارض پروانه پرداخت شود. اساس توافق اولیه خلاف است اما براساس مدارک‌ و توافقات شهرداری موظف است که به تعهدات خود عمل کند.

پرداخت بدهی در صورت محرز شدن آن

عضو شورای اسلامی‌شهر تبریز اظهار داشت: شهرداری در سال‌‌‌های گذشته متعهد شده است که زمین شخص دیگری را خریداری و به این شرکت ارائه کند و در قبال آن بیش از ۶۰ واحد مسکونی از شرکت مذکور گرفته شده است، این اقدام شهرداری خلاف بوده و مقرر شده بود حراست افراد دخیل را به مراجع قضایی معرفی کند.

قلی‌زاده با بیان اینکه پیشنهاد شهرداری مبنی بر پرداخت بخشی نقدی و بخشی به صورت عوارض توافق خوبی است، عنوان کرد: اما منشا این توافق باید مشخص شود و پیشنهاد دارم اگر بدهی شهرداری به این شرکت محرز شد شورای شهر با پرداخت این بدهی موافق است.

در نهایت اعضای شورای شهر تبریز پرداخت بدهی‌های تایید شده شهرداری به شرکت سرمایه گذاری شمالغرب براساس روش پیشنهادی شهرداری را به تصویب رساندند.

ساخت و سازهای غیرمجاز و منشا پول‌های کثیف انتخاباتی

در ادامه شکور اکبرنژاد با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت: در اواخر شورا هستیم و ساخت و ساز غیرمجاز بیداد می‌کند و نباید فکر کنیم که وضعیت عادی است بلکه من وضعیت را غیرعادی می‌دانم و احتمال می‌دهم در انتخابات آتی با پول‌های کثیفی که دارند یک عده را قربانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: من از مجموعه‌های مختلف خواهش می‌کنم که به ما کمک کنند چون افرادی که در حال ساخت و ساز هستند افراد آشنا به مساله هستند و به عنوان مثال در حسن کوچه‌سی در کوچه یک متری ساختمان شش طبقه ساخته‌اند و یا در حریم ربع رشیدی سازه هفت طبقه زده‌اند.

عملکرد خوب فضای سبز در مردم ایجاد نشاط کرد

در ادامه عبدالله تقی‌پور با اشاره به تغییر کاربری درسالهای گذشته برای کسب درآمد گفت: یکی از اقدامات شورای پنجم توجه به توسعه فضای سبز بود و با درایت آقای برزگر جلالی نهضت فضای سبز به پیش رفت و در آخرین آمار 850 هزار اصله درخت کاشته شده است.

وی افزود: این رسیدگی به فضای سبز و توسعه آن در وضعیت کرونایی نشاط نسبی در مردم ایجاد کرد و به همین دلیل از مدیریت آقای برزگر جلالی تشکر می‌کنم اما اجازه ندهیم در اواخر شورا مردم به ما بدبین شوند و شائبه‌های انتخاباتی ایجاد شود زیرا سوالات زیادی در ذهن مردم در خصوص این برکناری ایجاد شد.

سعید نیکوخصلت هم با حمایت از برزگر جلالی عنوان کرد: ایشان هرروز از ساعت 6 صبح تا 11 شب کار می‌کردند و عملکرد خوبی داشتند و باید شهردار تبریز دلیل این برکناری را اعلام کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *