• 12:38 قبل از ظهر

  • 1400-02-02

  • کد خبر: 9859

کرونا و آمار فوتی‌ها در آذربایجان‌شرقی؛

تفاوت فاحش و عجیب آمار وادی رحمت و علوم پزشکی!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز گذشته از فوت 4 هزار بیمار کرونایی در استان خبر داد، آماری که با آمار سازمان آرامستان‌ها تفاوت فاحش دارد.

گروه اجتماعی آناج: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیاری از هموطنانمان بر اثر این بیماری جانشان را از دست داده‌اند. این روزها نیز روند ابتلا و فوتی‌های کشور و استان رو به افزایش است به طوری که رئیس دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرده در یک ماه گذشته 269 نفر از بیماران کرونایی شناسایی شده، فوت کرده‌اند.

صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز گذشته آمار فوتی‌های کرونا در استان را اعلام کرد، آماری که تفاوت فاحش و عجیبی با آمار ارئه شده وادی رحمت تبریز دارد. صومی‌در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص آمار فوتی‌های کرونا گفت: چهار هزار و ۳۴۵ نفر بیمار مثبت کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز فوت کردند.

این در حالی است که فرخ جلالی،مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز اسفند ماه سال گذشته در دیدار با امام جمعه تبریز از دفن چهار هزار بیمار کرونایی تبریز و حومه تا دی ماه سال 99 خبر داده بود!

در این تناقض آشکار آماری دو مساله وجود دارد؛ یا اینکه بیماران فوت شده مشکوک به کرونا در آمار بیمارستان‌ها لحاظ نشده و در آمار سازمان آرامستان‌ها ثبت شده و یا اینکه آمار اعلام شده توسط رئیس علوم پزشکی تبریز مربوط به فوتی‌های کرونا در بیمارستان بوده است و باقی بیماران در خارج از بیمارستان فوت شده‌اند!

البته در هر صورت بازهم تفاوت فاحشی بین آمار فوتی‌های علوم پزشکی و سازمان آرامستان‌ها وجود دارد؛ جایی که در اردیبهشت ماه امسال در کل استان طبق آمار علوم پزشکی تبریز فقط 4 هزار نفر بر اثر فوت کرده‌اند و جایی که در آمار سازمان آرامستان‌ها در دی ماه سال 99 فقط در تبریز و حومه 4 هزار فوتی کرونایی دفن شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *