• 3:00 بعد از ظهر

  • 1400-01-30

  • کد خبر: 9706

نفوذ شبکه قاچاق انسان در سازمان‌های دولتی ترکیه

بر اساس ادعای روزنامه‌نگاران مخالف دولت، سازمان دیانت ترکیه مبتلا به شبکه‌های قاچاق انسان شده و برخی افراد که حتی مرتبط با گروهک تروریستی پ.ک.ک بوده‌اند تحت قالب اعزام دده‌های علوی به آلمان به این کشور فراری داده شده‌اند؛ این در حالی است که این افراد هیچ نسبتی با علویان نداشته‌اند.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ دو هفته پیش برخی رسانه‌های مخالف حزب عدالت و توسعه مدعی شدند که 43 نفر از کسانی که از سوی یکی از شهرداری‌های حزب حاکم به آلمان اعزام شده بودند در آنجا پناهنده شده‌اند و خبری از آن‌ها نیست.

با گذشت دو هفته از این موضوع مسئله رفته رفته عمق بیشتری به خود گرفته و رسانه‌های مخالف با افشای اسنادی مدعی شده‌اند که برخی از شهرداران حزب عدالت و توسعه با دریافت رشوه امکان ایجاد یک شبکه انتقال انسان به اروپا را فراهم آورده‌اند.

این شهرداری‌ها با استفاده از پروتکل اعزام کارمندان شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهداری‌ها به آلمان برای آموزش‌های اداری امکان دریافت پاسپورت خدمت برای افرادی غیر مرتبط که در مواردی هیچ‌گاه شغل دولتی نداشته‌اند فراهم آورده و آن‌ها را با این عنوان از کشور خارج کرده‌اند.

این افراد پس از رسیدن به اروپا در آنجا ماندگار شده و از بازگشت به کشور خودداری می‌کنند.

روزنامه‌نگاران مخالف دولت مدعی‌اند که این شبکه در شهرداری‌های مختلفی فعالیت کرده بیش از 7 سال مشغول چنین فرآیندی بوده است و به ازای خروج هر فرد در این قالب به شهردار آن منطقه رشوه‌های چند هزار یورویی پرداخت کرده است.

در حالی که این موضوع در هفته گذشته بحث داغ جناح مخالفان حزب عدالت و توسعه بود باریش تَرک اوغلو، ستون نویس روزنامه جمهوریت از خارج کردن تروریست پ.ک.ک که برای 24 سال تحت تعقیب پلیس بوده است با استفاده از پروتکل سازمان دیانت خبر داد.

بر اساس ادعای این روزنامه‌نگار سازمان دیانت نیز مبتلا به شبکه‌های قاچاق انسان شده و برخی افراد که حتی مرتبط با گروهک تروریستی پ.ک.ک بوده‌اند تحت قالب اعزام دده‌های علوی به آلمان به این کشور فراری داده شده‌اند. این در حالی است که این افراد هیچ نسبتی با علویان نداشته‌اند.

اگرچه این وضعیت ناشی از فساد مدیران میانی است اما به نظر می‌رسد جناح مخالف دولت تأکید فراوانی بر این موضوع داشته و تبعات آن را متوجه مقامات ارشد حزبی خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *