• 1:42 بعد از ظهر

  • 1400-01-29

  • کد خبر: 9644

پاشینیان: راهروی زنگزور را در برابر راهروی نخجوان می‌دهیم

نخست‌وزیر ارمنستان گفت: دولت آذربایجان همواره می‌گویند که ما کریدور زنگزور را خواهیم داشت، خوب ما هم‌ می‌گوییم که کریدور نخجوان را خواهیم داشت، ما هم پس کریدور شمال- جمهوری آذربایجان خواهیم داشت.به تعبیری راه در برابر راه می‌دهیم.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان برای توسعه اقتصاد بازگشایی زیرساخت‌ها را مهم شمرد و در عین حال افزود: در توافق امضا شده سه‌جانبه نه واژه سیونیک هست، نه زنگزور، نه مقری و نه نخجوان.

وی در دیدار با ساکنان روستای زاری تاپ استان وایوتس زور با تأکید بر اینکه اقتصاد ارمنستان باید توسعه یابد گفت: از طریق بازگشایی زیرساخت‌ها می‌توان به این هدف رسید.

وی با اشاره به اینکه همه می‌خواهند این هراس را ایجاد کنند که چگونه امکان‌ دارد جمهوری آذربایجان از طریق ارمنستان راه مواصلاتی به نخجوان داشته باشد گفت:موضوع راهرو بسیار مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

وی گفت: آن‌ها همواره می‌گویند که ما کریدور زنگزور را خواهیم داشت، خوب ما هم‌ می‌گوییم که کریدور نخجوان را خواهیم داشت، ما هم پس کریدور شمال- جمهوری آذربایجان خواهیم داشت.به تعبیری راه در برابر راه می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه در صورت داشتن خط آهن با ایران و روسیه ارمنستان پیشرفت‌هایی در اقتصاد خواهد داشت گفت: این موضوع مهمی‌است که در صورت اجرا شدن ارمنستان امکان بهره‌برداری از بزرگترین ثروت خود را خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *