• 2:40 بعد از ظهر

  • 1400-01-22

  • کد خبر: 9301

در گفت‌وگو با آناج اعلام شد؛

تحقق شعار سال در ورزش/ صرف فعل خواستن توسط هیات تیراندازی با کمان

مدیر گروه تولید تجهیزات هیات تیرانداری با کمان استان آذربایجان‌شرقی از تحقق شعار سال در این هیات ورزشی خبر داد.

به گزارش آناج، در سالی که تحت عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است، هیات تیراندازی با کمان استان آذربایجان‌شرقی توانسته است با تولید تجهیزات این رشته ورزشی به خودکفایی رسیده و این شعار را محقق کند. گروهی در این هیات با بهره‌گیری از روش مهندسی معکوس به دانش تولید تجهیزات ورزش تیراندازی با کمان دست یافته و موفق به بومی‌سازی شده‌اند که این اقدام بخش عمده‌ای از مشکلات هیات تیراندازی با کمان و ورزشکاران این رشته را مرتفع نموده است.

محمدعلی عواملی، مدیر گروه تولید تجهیزات هیات تیراندازی با کمان استان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج درباره شکل‌گیری ایده بومی‌سازی تجهیزات رشته تیراندازی با کمان اظهار داشت: زمانی که ما وارد هیات تیراندازی با کمان شدیم، این هیات با مشکلات سخت‌افزاری روبرو بود و متاسفانه خیلی از ورزشکاران به خاطر نبود تجهیزات، تیراندازی با کمان را کنار گذاشتند. از سویی، با توجه به اینکه فروشگاه‌های محدودی برای خرید این تجهیزات وجود داشت، تهیه آن‌ها بسیار دشوار بود.

وی گفت: تجهیزات رشته تیراندازی با کمان معمولاً از مبداء کشور آمریکا خریداری و وارد می‌شود که با افزایش سرسام‌آور نرخ دلار در حدود 2، 3 سال پیش، این ذهنیت در ما بوجود آمد تا این تجهیزات را بومی‌سازی کرده و از هدر رفت منابع مالی جلوگیری کنیم. درحقیقت ما نمی‌دانستیم که این تجهیزات در کشور تولید نمی‌شود. ما از آن زمان کارمان را شروع کردیم و ایده نخست این بود تا این کار را به صورت سفارش در شرکت‌های صنعتی به مرحله تولید برسانیم اما متوجه شدیم که اگر اینکار توجیه اقتصادی نخواهد داشت، از این رو ما ابتدا دستگاه‌های مادر را ساخته و راه‌اندازی کردیم و با استفاده از آن‌ها توانستیم تجهیزات‌مان را تولید کنیم.

مدیر گروه تولید تجهیزات هیات تیراندازی با کمان استان در مورد کیفیت محصولات تولید شده، مطرح کرد: تجهیزات ما نسبت به نمونه‌های مشابه آمریکایی از نظر کیفیت در سطح خوبی قرار دارند و از لحاظ قیمت نیز تقریباً یک سوم مشابه خارجی هستند. ما موفق شدیم تجهیزاتی را که با قیمت 4/5 تا 6 میلیون تومان خریداری می‌شد، تولید کرده و با قیمت 1/5 میلیون تومان عرضه کنیم.

وی با اعلام اینکه این اقدام برای اولین بار در هیات‌های ورزشی انجام گرفته و هیات تیراندازی با کمان توانسته است فعل خواستن را صرف کند، تأکید داشت: هیات تیراندازی با کمان تبریز یکی از فعال‌ترین هیات‌های استان است اما متاسفانه از طرف ارگان‌های دیگر حمایت نمی‌شود. معتقدم اگر از هیات‌های ورزشی پشتیبانی مالی صورت بگیرد، هیات‌ها هم می‌توانند درآمدزایی کنند و هم در معرفی استعدادها دست‌شان بازتر خواهد بود؛ مخصوصاً در هیات تیراندازی با کمان که استعدادهای زیادی داریم اما اکثر آنها به دلیل مشکلات مالی به تجهیزات دسترسی ندارند.

عواملی در خاتمه اذعان کرد: به جرات می‌توانم بگویم ما با تولید تجهیزات رشته تیراندازی با کمان ضمن اینکه توانستیم از تعدیل ورزشکاران‌مان ممانعت به عمل آوریم، سایت‌های تیراندازی با کمان را نیز مجهز نمودیم و درحال حاضر این سایت‌ها با فراغ باز نسبت به آموزش و استعدادیابی در این رشته ورزشی اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *