• 10:55 قبل از ظهر

  • 1400-01-22

  • کد خبر: 9286

نمایندگان آذربایجان‌شرقی پاسخ می‌دهند؛

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به کجا رسید؟

عدم اجرایی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی صبح امروز بار دیگر تجمع اعتراضی این قشر را رقم زد.

گروه اقتصادی آناج: یکسان سازی حقوق بازنشستگان، مطالبه چند ساله‌ای است که این قشر را درگیر خود کرده است اما بعد از یکسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری مشکل بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان پابرجاست و خبری از افزایش حقوق متناسب با دیگر افزایش‌ها نیست. همین مساله موجب اعتراض و تجمع چندین باره بازنشستگان در تبریز و سایر شهرهای کشور شده است. مجلس اعلام کرده که اعتبار لازم برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تامین شده اما دولت به برخی دلایل حاضر به اجرای آن نیست.

عدم اعمال متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اولین پرداختی سال 1400 هم عیان شده و به دنبال همین مساله بازنشستگان تامین اجتماعی صبح امروز در تبریز مقابل سازمان تامین اجتماعی استان تجمع کرده‌اند.

تامین 89 میلیارد بدهی برای متناسب سازی حقوق‌ها

روح الله متفکر آزاد نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی‌در گفت‌وگو با آناج در خصوص دلایل عدم متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: ما 89 میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی را تامین کردیم اما در اولین حقوق سال جاری حکم تیر ماه سال گذشته را داده‌اند چون در مرداد و اسفند ماه افزایش حقوق وجود داشت و این افزایش اعمال نشد.

وی ادامه داد: دولت هم استدلال‌هایی نظیر این دارد که برخی افزایش حقوق‌ها مجوز قانونی نداشت و نمی‌تواند آن را اعمال کند اما نمایندگان مجلس و بنده در حال رایزنی بوده و امروز هم پیگیر این مساله هستیم.

برخورد دوگانه رئیس جمهور با افزایش حقوق بازنشستگان

احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر هم در گفت‌وگو با آناج در خصوص مشکل متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: متاسفانه رئیس جمهور با تمام مسائل برخورد دوگانه دارد و مساله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هم یکی از آنهاست، متاسفانه آقای روحانی وقعی به مجلس و مصوباتش ندارد.

وی با بیان اینکه بودجه متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین شده، عنوان کرد: بودجه افزایش حقوق را مجلس تامین کرده اما دولت حاضر به اجرای آن نیست هرچند که همچنان پیگیر مساله هستیم.

سازمان تامین اجتماعی: اشکلات پرداختی را بازبینی می‌کنیم

بعد از پرداخت نخستین حقوق سال جاری و اعتراض بازنشستگان به عدم اجرای متناسب سازی، سازمان تامین اجتماعی خبر از بازبینی مساله داد. این سازمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مقرر بود سازمان تامین‌اجتماعی جمعه (بیستم فروردین ماه)، پرداخت مستمری‌ها و متناسب‌سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد. نتیجه بازبینی مجدد، ظرف بیست و چهار ساعت آینده اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *