• 4:39 بعد از ظهر

  • 1399-09-03

  • کد خبر: 914

رونمایی از کتاب زندگینامه ۵۷ شهید ورزشکار آذربایجان برای اولین بار

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان آذربایجان‌شرقی برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج را تشریح کرد.

امیر علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج با تشریح برنامه‌های سازمان بسیج ورزشکاران استان آذربایجان‌شرقی در هفته بسیج اظهار داشت: شاخص‌ترین برنامه ما امروز (دوشنبه) همزمان با روز ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی‌برگزار شد که طی آن از اولین کتاب اطلاعات جامع شهدای ورزشکار استان رونمایی کردیم.

وی ادامه داد: این کتاب دربرگیرنده زندگینامه، خاطرات و نحوه شهادت ۵۷ شهید ورزشکار استان از رشته‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال، کشتی، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی، ورزش‌های رزمی، تنیس روی میز، کوهنوردی و راگبی است که تحت عنوان «سکوی شهادت» به رشته تحریر درآمده و نسخه تکمیلی آن در قالب نرم‌افزار اندروید ارائه خواهد شد.

فعال‌سازی ورزش در پایگاه‌های بسیج

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران آذربایجان‌شرقی از امضای تفاهم‌نامه همکاری با هیات ورزش‌های همگانی استان در راستای توسعه و ترویج ورزش همگانی خبر داده و گفت: این تفاهم‌نامه با هدف تحت پوشش قرار دادن تمامی‌پایگاه‌های بسیج استان برای تحقق شعار «ورزش باید پایگاه محور باشد» منعقد گردیده که امیدواریم با اجرای آن، ورزش را در تمامی‌پایگاه‌ها فعال کنیم.

علیزاده با اشاره به آغاز مرحله چهارم طرح کمک مومنانه از هفته بسیج تصریح کرد: در این مرحله ما تولیدکنندگان ورزشی را پای کار آورده‌ایم تا بسته‌های ورزشی را جمع‌آوری و در میان نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر توزیع کنیم.

به گفته رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان، تجلیل از هیات‌های ورزشی و افتتاح دفتر بسیج ورزشکاران در شهرهای مختلف از سایر برنامه‌های این سازمان در طول هفته بسیج است.

کسب رتبه نخست کشوری

این مقام مسئول همچنین از کسب رتبه برتر کشوری توسط سازمان بسیج ورزشکاران استان خبر داده و اعلام کرد: در ارزش‌‌یابی عملکرد سازمان‌های استانی بسیج ورزشکاران که به صورت سالیانه توسط سازمان بسیج ورزشکاران کشور انجام می‌شود، سازمان بسیج ورزشکاران آذربایجان‌شرقی در سال ۹۸ در شاخص ابتکارات فرهنگی با کمک‌های مومنانه و آزادسازی زندانیان رتبه اول را از آنِ خود کرد.

وی یادآور شد: پیش از این ما در رتبه‌بندی سازمان‌ بسیج ورزشکاران کشور در رده ۳۰ قرار داشتیم که با تلاش اعضاء و ایجاد زیرساخت‌های لازم توانستیم رتبه برتر را کسب کنیم.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان تأکید کرد: خوشبختانه با اجرای طرح آزادسازی زندانیان که بصورت جشن گلریزان و با همکاری ستاد دیه استان برگزار شد، ۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد ورزشکار آذربایجان‌شرقی از زندان آزاد شدند که این طرح نیز در کشور منحصربفرد بود.

علیزاده با بیان اینکه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف مهم سازمان بسیج ورزشکاران استان است، عنوان داشت: رونمایی از کتاب سکوی شهادت در راستای همین هدف و از جمله اقدامات نوین و بی‌نظیر در پیشبرد سند توسعه فرهنگی کشور بود که با نگاه فرهنگی به ورزش انجام گرفت.

وی در خاتمه گفت: فعالیت‌های سازمان بسیج ورزشکاران استان بطور کامل برگرفته از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در مورد ورزش است که خوشبختانه آن‌ها را به برنامه تبدیل و بومی‌سازی کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *