• 8:19 قبل از ظهر

  • 1400-01-14

  • کد خبر: 8653

تداوم سفر تفریحی به ترکیه در پیک کرونا

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه به طور نگران‌کننده‌ای رو به رشد است؛ در چنین شرایطی وزیر بهداشت درخواست لغو هرگونه سفر به این کشور را اعلام کرد؛ خواسته‌ای که با وجود نگرانی‌های مسئولان ستاد مقابله با کرونا همچنان به مرحله اجرا نرسیده است.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ آمارهای صعودی تعداد مبتلایان به کرونا در ترکیه نشانگر این است که این کشور همسایه در آستانه پیک حاد کرونا قرار دارد.

ظرف دو هفته گذشته از 81 استان  این کشور تنها یک استان کم‌جمعیت در وضعیت آبی قرار دارد.

شمار مبتلایان در این کشور به طور نگران‌کننده‌ای رو به رشد است، به طوری گفته می‌شود  تنها ظرف مدت یک شبانه‌روز تعداد مبتلایان به کرونا به 32 هزار نفر رسیده است.

در چنین شرایطی و با پیش‌بینی قبلی، وزیر بهداشت درخواست لغو هرگونه سفر به این کشور را اعلام کرد.

خواسته‌ای که با وجود نگرانی‌های مسئولان ستاد مقابله با کرونا همچنان به مرحله اجرا نرسیده است.

قرمز شدن 58 مرکز استان ترکیه بار دیگر وزیر بهداشت را بر آن داشت تا با انتشار نامه‌ای نسبت به ضرورت توقف سفرها به این کشور هشدار دهد.

متن این نامه به شرح زیر است:

“با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در کشور ترکیه با ویروس موتاسیون یافته، ضروری است حداکثر تا 48 ساعت آینده به مدت یک هفته ایاب و ذهاب از طریق مرزهای هوایی و زمینی با کشور مذکور متوقف گردد.بدیهی است شهروندان ایرانی که در ترکیه به سر می‌برند و قصد ورود ‌به کشور را دارند و همچنین اتباع کشور ترکیه که در ایران بوده و قصد خروج از کشور را دارند، می‌توانند با رعایت پروتکل‌های مربوطه و انجام تست پی‌سی‌آر و اطمینان از عدم آلودگی اقدام به ورود و خروج نمایند. ضمناً جهت هم‌وطنانی که از مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور می‌شوند ایجاد قرنطینه برای موارد مشکوک یا مثبت ضروری خواهد بود. خواهشمند است دستور فرمایید استانداران محترم در این زمینه همکاری و مساعدت لازم را به عمل آورند.”

گفته می‌شود با وجود نگرانی عمیق مسئولان ترکیه از پیک بعدی کرونا در این کشور، هنوز برگزاری تورهای تفریحی توسط آژانس‌های مسافرتی برقرار است و شرکت‌های هواپیمایی نیز اقدامی‌برای لغو این سفرها نداشته‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *