• 4:51 بعد از ظهر

  • 1399-12-26

  • کد خبر: 8248

تأکید ترکیه بر حمایت از ایران در مقابله با تحریم‌های یکجانبه

وزیر امور خارجه ترکیه در نشست «مجمع گفت‌وگوی تهران» به میزبانی ایران با تأکید بر اینکه ترکیه همواره از اجرای برجام حمایت کرده، افزود: از ابتدا در مقابله با تحریم‌های یکجانبه از ایران حمایت کرده‌ایم.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست «مجمع گفت‌وگوی تهران» به میزبانی ایران که امروز سه‌شنبه برگزار شد، با تأکید بر اینکه ترکیه همواره از اجرای برجام حمایت کرده، افزود: از ابتدا در مقابله با تحریم‌های یکجانبه از ایران حمایت کرده‌ایم.

او همچنین گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو قدرت منطقه‌ای مهم، مذاکرات سیاسی نزدیک خود را در مورد مسائل منطقه‌ای ادامه داده‌اند و این مسئله برای امنیت و ثبات منطقه و فراتر از آن کاربرد دارد. برخی اختلافات که طبیعی هم هستند، وجود دارند اما هیچ وقت موجب قطع تعامل ما نشده‌اند.

چاووش‌اوغلو همچنین با اشاره به بیماری همه‌گیر کرونا و ضرورت همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در دوران پس از آن گفت که افزایش همکاری‌های منطقه‌ای برای همه منفعت دارد.

او همچنین به همکاری ایران و ترکیه در این زمینه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: ما به همکاری خود با ایران و دیگر بازیگران آسیایی ادامه می‌دهیم تا به این ظرفیت‌هایی بالایی برای ارتباطات و همکاری‌های منطقه‌ای دست یابیم.

چاووش‌اوغلو در ادامه با اشاره به سیاست‌ کشور‌های منطقه افزود: سیاست‌‌های سازنده می‌توانند محرک صلح و دیپلماسی باشند.

وزیر خارجه ترکیه افزود: از قصد اعلام شده دولت جدید آمریکا برای بازگشت به برجام حمایت می‌کنیم. ما امیدوار به توافق طرفین و  احیای برجام هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *