• 11:51 قبل از ظهر

  • 1399-12-19

  • کد خبر: 7982

تلاش پزشک اسرائیلی در آذربایجان برای تلطیف رویکرد مقاومت

اسراییل می‌خواهد روحیه تظلم‌خواهی مردم آذربایجان رو کاهش دهد اما طیف‌های مختلف مردم آذربایجان مبارزه با اشغالگری ارمنستان را مساوی با اشغالگری رژیم صهیونیستی عنوان می‌کنند و همواره در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار داشته‌اند.

اختصاصی آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ دکتر یشای فالیج پزشک اسرائیلی که به منظور معالجه مجروحین جنگ قره‌باغ در جمهوری آذربایجان به سر می‌برد، در مصاحبه با شبکه خبری «İ24» آمریکا گفت: “ما در اینجا احساس می‌کنیم که در خانه هستیم، مانند یک خانواده‌ایم. همه نسبت به اسرائیل و یهودیان خونگرم هستند و پیش‌داوری نمی‌کنند، بین دو ملت یک عشق متقابل وجود دارد. به نظرم خیلی از مردم آذربایجان تاکنون در اسرائیل نبوده‌اند اما واقعیت این است که دیدگاه بسیار مثبتی درباره ما دارند. در آذربایجان استقبال غیرمنتظره‌ای از ما شد، با پزشکان، پرستاران و مردم ارتباط بسیار گرمی‌برقرار کرده‌ایم.”

این سخنان پزشک اسرائیلی نمودی از هدف رژیم صهیونیستی از ورود به هر حوزه و عرصه‌ای در جمهوری آذربایجان برای ممانعت از حضور ایران در این کشور است.

اینکه تا چند سال پیش مراکز درمانی و پزشکی تبریز، پذیرای تعداد زیادی شهروند جمهوری آذربایجان بودند که برای درمان خود به ایران سفر می‌کردند، موجب ناراحتی شدید رژیم صهیونیستی و عوامل محلی این رژیم در داخل جمهوری آذربایجان بود که به صراحت در رسانه‌های باکو این ناراحتی خود را ابراز هم می‌کردند.

تا اینکه رژیم صهیونیستی به‌طور مستقیم وارد عمل شد و از طریق عوامل خود در داخل دولت باکو توانست در مراودات پزشکی جمهوری آذربایجان با ایران اخلال ایجاد کند.

اسرائیل با ارائه طرح‌های پزشکی به دولت جمهوری آذربایجان و موافقت با آن‌ها، اقدام به تأسیس یک مرکز بزرگ درمانی در باکو کرد تا در پی آن دولت الهام علی‌اف  نیز  اقدام به تعطیل کردن و بستن یکی از مراکز پزشکی ایران در باکو یعنی کلینیک و مرکز امداد امام علی (ع) وابسته کمیته امداد امام خمینی (ره) بکند.

پس از آن دولت جمهوری آذربایجان تمام فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) را ابتدا در باکو و سپس در مناطق مختلف جمهوری آذربایجان ممنوع کرد و هم اکنون کمیته امداد امام خمینی (ره) هیچ نوع فعالیتی در این کشور ندارد.

کلینیک هلال‌احمر جمهوری اسلامی‌ایران هم اگرچه در باکو همچنان باز است، اما همواره با مانع‌تراشی از سوی حکومت جمهوری آذربایجان جهت ادامه فعالیتش مواجه است.

اکنون یک پزشک اسرائیلی از روی مودت با مردم آذربایجان وارد میدان شده و اینگونه القا می‌کند که رابطه اسرائیل و آذربایجان مسالمت‌آمیز است و از عشق و علاقه مردم آذربایجان به اسرائیل سخن می‌گوید!

این در حالی که بسیاری از محافل مذهبی و مسلمان آذربایجان، در مراسمات تشییع شهدای جنگ قره‌باغ، پرچم‌های اعتقادی را با محوریت اشداء علی الکفار بالا برده بودند.

اسراییل می‌خواهد روحیه تظلم‌خواهی مردم آذربایجان رو کاهش دهد اما طیف‌های مختلف مردم آذربایجان مبارزه با اشغالگری ارمنستان را مساوی با اشغالگری رژیم صهیونیستی عنوان می‌کنند و همواره در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار داشته‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلام آزربايجانلى باجى قارداشلارين تبريزه گلماماقلارين سببى بير ساييى مانقورتون و ساتقين آداملار و دكتر لر اؤلدولار كى هم اؤزلرينه پيس پيس سؤزلر دديلر و هم بير مين حسابلارديلار بيللرينه و بيراز آدام لاردا كى اگر آدام دماق اؤلسا اِله بير هدف لرينن ايستيرديلر و ايستيللر بيز توركلرينن ،اؤرانين توركلرين آراسيندا آيريليق ساللالار ،نجه كى بوردا تبريز اردبيل و تبريز اورميه و تبريز اهر و …ساليبلار

    بيرده كى مقاله يازان قارداش بيزده و اؤنلاردا بيليللر كى اسرائيل فلسطين لى لرين و ازمنستان دا ازربايجانلى لارين تؤپراقين غصب الييبلر و ايكيسى ده اشغالچيديلار لكن ايران ،نجور اسرائيلي جبهه تؤتور نجور ارمنستانا گوره جبهه تؤتور ايراندا چوخلى خبر سايتلارى روزنامه لرى و ايش باشيندا اؤلانلار و چوخلى ايراندا آداملار قره باغ ساواشيندا ارمنستانا داياق دؤروردولار و آزربايجانا، دستك ورنلرينده چوخى ديلده دييرديلر، خالا خاطيرى قالماسين!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *