• 11:24 بعد از ظهر

  • 1399-12-17

  • کد خبر: 7919

فرصت‌سوزیِ تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تبریز

خبر می‌رسد وزارت کشور مجوز تبدیل وضعیت سیصد نفر از کارکنان شهرداری تبریز را صادر کرده است، سیصدنفری که در میان انبوه کارکنان قراردادی این مجموعه چشمگیر نیست و چالش‌های زیادی را برمی‌انگیزد.

گروه اجتماعی آناج: تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری تبریز و امنیت شغلی برای این کارکنان در سالهای اخیر یکی از اصلی‌ترین چالش‌های این مجموعه و از دغدغه‌های مهم کارکنان شهرداری بوده است.

فرآیندی که چند و چون آن و زمان نهایی انجام آن همواره مورد بحث بوده اما ثمری نداشته است. اکنون خبر می‌رسد وزارت کشور مجوز تبدیل وضعیت سیصد نفر از کارکنان شهرداری تبریز را صادر کرده است. سیصدنفری که در میان انبوه کارکنان قراردادی این مجموعه چشمگیر نیست و چالش‌های زیادی را برمی‌انگیزد.

مقصود احمد خانلو، رئیس شورای اسلامی‌کار تامین نیروهای شهرداری تبریز در گفت‌وگو با آناج به مجوز تبدیل وضعیت سیصد نفر از کارکنان شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: در جلسه‌ گفت‌وگو درباره مصوبه مجلس برای تبدیل وضعیت 200000 نفر از کارکنان شهرداری کل کشور آقایان منادی نماینده تبریز، دبیری رئیس شورای شهر، شهین باهر شهردار تبریز و موحدنیا معاون برنامه ریزی شهرداری حضور داشتند که وزرات کشور مجوز استخدام 12 هزار و 400 نفر در کل کشور را صادر کرد. این ابلاغ به اندازه ده درصد پست‌های خالی ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه نحوه ساماندهی نیروهای شهرداری تبریز مطرح شد، خاطرنشان ساخت: علاوه بر تبدیل وضعیت در این خصوص نیز با مدیرکل شهرداری‌های کشور گفت‌وگو انجام شد.

این تصمیم درحالی به مجوز تبدیل شد که زمزمه‌هایی مبنی بر فرصت‌سوزی شهرداری درباره تبدیل وضعیت ۱۹۰۰نفر از کارکنان در سال گذشته شنیده می‌شود.

کاهش سهمیه تبدیل وضعیت نسبت به سال گذشته اولین‌بار توسط روح‌الله دهقان‌نژاد، از فعالین رسانه‌ای تبریز مطرح شد.

او در توئیتی در خصوص کاهش سهمیه شهرداری تبریز برای انجام تبدیل وضعیت نوشت:

گفته می‌شود که وزارت کشور در سال گذشته اسامی‌نیروهای تبدیل وضعیت را درخواست کرده بود اما با تعلل شهرداری تبریز در ارائه کامل مستندات و با رفت و برگشت چندین باره‌ی اسامی، در نهایت این مجوز با شکایت یکی از کارکنان شهرداری رشت و با حکم دیوان عدالت، در کل کشور باطل شد و به همین دلیل شهرداری تبریز از فرصت پیش آمده برای تبدیل وضعیت 1900 نفر استفاده نکرد. این درحالیست که به گفته مطلعین مسائل اداری، در برخی شهرها و پیش از حکم ابطال دیوان عدالت، تبدیل وضعیت‌ها انجام شده بود.

خانلو نماینده شورای تامین نیرو با اشاره به ابطال مجوز در سال گذشته عنوان کرد: ده درصد از پست‌های خالی در شهرداری تبریز به اندازه سیصد نفر است و مجوز تبدیل وضعیت 1920 نفر مربوط به سال گذشته بود که دیوان محاسبات آن بخشنامه را برای کل کشور به خاطر شکایت یک نفر از شهرداری رشت، باطل کرد.

دیدگاه ها:

    با سلام و خسته نباشید میشه بگید این سیصد نفر چطوری رفتن به مجموعه شهرداری تبریز شوراها آدمهای خودشون رو بردن حالاهم بدون هیچ گونه امتحانی میخوان تبدیل وضعیت بکنن اینکه خلاف قانون هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *