• 11:56 قبل از ظهر

  • 1399-12-09

  • کد خبر: 7429

برگزاری باشکوه جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی

اعضای هیات داوری سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی با امام جمعه تبریز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد دیدار کردند.

به گزارش آناج، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای هیات داوری سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی با تاکید بر توسعه و تعمیق فعالیت‌‌‌های قرآنی و عترت گفت: تدّبر در قرآن و کاربردی کردن مفاهیم آن در زندگی فردی و اجتماعی باید یکی از اهداف جشنواره‌ها باشد.

وی با بیان اینکه تنها قرائت قرآن کافی نیست، اضافه کرد: آشنایی با مفاهیم قرآنی، باید راه و مقدمه ای برای عمل به قرآن باید باشد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه صرف برگزاری جشنواره‌ها هم کافی نیست اظهار کرد: آثار جوانان این عرصه باید نشان داده شود و باید بدانیم برگزاری جشنواره‌ها آغاز یک حرکت است.

ویدر ادامه توجه به علایق و سلایق جوانان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با رویش‌‌‌های جدید و فعالیت‌‌‌های جوانان در عرصه‌‌‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری و قرآنی این عرصه‌ها رونق گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونا بر همه فعالیت‌ها خاطرنشان کرد: علی رغم برگزاری غریبانه این جشنواره عدم تعطیلی آن بسیار ارزشمند است.

برگزاری باشکوه جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی

در ادامه سیدمحمدحسین بلاغی از تولید محتوا و ارائه محصولات فرهنگی در این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره در دو دوره اخیر با استقبال کم نظیر هنرمندان و به صورت باشکوه در تبریز برگزار شد و امسال نیز طبق روال دو سال اخیر کار خود را آغاز کرده است اما به دلیل شرایط کرونایی، بخش‌‌‌های حضوری این جشنواره حذف شده است.

وی افزود: سومین دوره از این جشنواره، در ۶ بخش با استقبال کم نظیر هنرمندان از ۲۰ استان کشور روبرو شد که از ۲۲۴ اثر ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره، پس از داوری، ۴۰ اثر به بخش نهایی داوری راه یافته است.

رئیس حوزه هنری استان هدف از برگزاری این دوره از جشنواره را تولید محتوای دینی و فرهنگی برای فضای مجازی عنوان کرد و گفت: مردمی‌سازی جشنواره و ارائه محصولات فرهنگی به مخاطبان فضای مجازی به صورت تخصصی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی در ادامه از رونمایی سه آلبوم صوتی در اختتامیه سومین جشنواره سراسری آواها و نغمات دینی آیات ترنم آسمانی خبر داد و گفت: ۶۱ اثر ناب به عنوان خروجی این جشنواره، در آیین اختتامیه رونمایی می‌شود.

بلاغی در ادامه افزود: آیین اختتامیه این جشنواره در نیمه دوم اسفندماه سال جاری به صورت تلویزیونی از شبکه قرآن و سهند برگزار می‌شود.

برکات قرآن در جامعه دیده می‌شود

سید قاسم ناظمی‌هم در این دیدار عنوان کرد: این جشنواره نشان می‌دهد که قرآن کریم هیچ گاه در جامعه ما غریب نبوده و نیست و برکات قرآن همچنان در جامعه دیده می‌شود.

وی افزود: این جشنواره از برنامه‌‌‌های تقویمی‌و رسمی‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان است که به همت موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز در سال‌‌‌های گذشته در تبریز برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان با بیان اینکه انشالله سال آینده پس از دوران کرونا این جشنواره پر رنگ تر از سال‌‌‌های پیش برگزار شود، ادامه داد: امیدوارم در سال‌‌‌های آینده شاهد مجموعه‌‌‌های قرآنی بیشتری در تبریز باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *