• 11:10 قبل از ظهر

  • 1399-12-09

  • کد خبر: 7420

مرغ ممنوع الخروج شد!/ تامین نهاده دامی‌با ارز دولتی

رئیس جهاد کشاورزی استان از ممنوعیت خروج مرغِ بدون مجوز از آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش آناج، التهاب در بازار به ویژه در بازار مرغ و تخم مرغ در ماه‌های گذشته و با توجه به مشکلات تامین نهاده‌های دامی‌باعث افزایش قیمت بی سابقه در این بازار شده بود. اگرچه در هفته‌های اخیر این التهابات کم شده اما هر از گاهی بازهم قیمت‌ها دچار نوسان شده و مردم را دچار نگرانی می‌کند. آذربایجان‌شرقی که جز تولیدکنندگان و صادرکنندگان مرغ و تخم مرغ بوده نیز از این التهابات بی نصیب نبوده و به همین دلیل روز گذشته طی مصوبه‌ای خروج مرغ از استان ممنوع شد.

اکبر فتحی در گفت‌وگو با آناج در خصوص مصوبه ممنوعیت خروج مرغ از استان اظهار داشت: ممنوعیت خروج به این معنا نیست که کلا مرغ به خارج از استان فرستاده نمی‌شود بلکه باید خروج مرغ از آذربایجان‌شرقی برای جلوگیری از برخی سوءاستفاده‌ها با مجوز صورت گیرد.

وی با اشاره به استفاده برخی‌ها از افزایش قیمت‌ها گفت: با توجه به اینکه خروج مرغ از استان بدون مجوز مشکلی نداشت برخی‌ها مرغ را از استان خارج و به استان‌هایی که قیمت بیشتری داشتند، می‌بردند که همین مساله باعث می‌شد قیمت مرغ در بازار ما و دیگر استان‌ها به هم ریخته شود و به همین دلیل ممنوعیت خروج مرغ بدون مجوز مصوب شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان در پاسخ به این سوال که آیا مشکل تامین نهاده‌های دامی‌حل شده است یا خیر عنوان کرد: خوشبختانه تمام نهاده‌های دامی‌با ارز دولتی تامین شدند و نباید قیمت مرغ بیش از قیمت مصوب 20 هزار و 400 تومان فروخته شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *