• 11:54 قبل از ظهر

  • 1399-12-06

  • کد خبر: 7307

استاندار آذربایجان شرقی:

نباید بگذاریم فرهنگ و هنرمان مصادره شود

استاندار آذربایجان شرقی گفت:نهادها و متولیان فرهنگی باید تمام قد از هنرمندان و اصحاب فرهنگ حمایت کنند به نحوی که اهالی فضل و فرهنگ این حمایت ارزشمند را با جان و دل درک کرده و از سوی هیچ کشور و دولتی مصادره نشوند.

به گزارش آناج، محمدرضا پورمحمدی در مراسم تقدیر از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و همچنین رونمایی از ” نماهنگ ایرانیم ” و تقدیر از عوامل تولید این نماهنگ، اظهار داشت: بالندگی هر جامعه به مدد جایگاه فرهنگی و تاریخی آن است.

وی افزود: پیشرفت، تعالی و پویایی جامعه مرهون تلاش هنرمندان و اصحاب فضلی است که توانمندی آنها و فعالیت‌هایشان جامعه را از سکون می‌رهاند و به سمت بالندگی سوق می‌دهد.

پورمحمدی، گفت: با اندک تاملی دررابطه با پیشرفت و توسعه جوامع می‌توان گفت که اگر بخواهیم جوامع در حال توسعه را با جوامع پیشرفته مقایسه کنیم، تفاوت آن‌ها در تاریخ، جغرافیا، منابع طبیعی، نژاد و زبان نیست، بلکه  آنچه دو جامعه را از هم متمایز می‌کند، دانش و فرهنگ آن دو جامعه است.

وی افزود: هر کشوری دارای فرهنگ و هنر خاص خود است اما کشور ایران را به لحاظ فرهنگ غنی و هنرمندانی شایسته، باید دارای هنری متعالی دانست.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: این تعالی و بالندگی را می‌توان در آثار چشم‌نوازی که با ذهن خلاق و دستان هنرمند و پرتوان هنرمندان ایرانی خلق شده  و در جای جای دنیا خودنمایی می‌کند، همچون فرش، طراحی و معماری و یا نوشته‌ها و کتیبه‌‌‌های ایرانی مشاهده کرد.

وی افزود: نهادها و متولیان فرهنگی باید تمام قد از هنرمندان و اصحاب فرهنگ حمایت کنند به نحوی که اهالی فضل و فرهنگ این حمایت ارزشمند را با جان و دل درک کرده و از سوی هیچ کشور و دولتی مصادره نشوند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه اجازه مصادره اساتید هنری و فرهنگی خود را به کسی نخواهیم داد، گفت: تبریز دارای مفاخر بسیاری در حوزه‌‌‌های مختلف صنعت، تجارت، هنر و فرهنگ، موسیقی و … است که باید قدردان و مراقب این ارزش‌ها و مفاخر خود باشیم.

در این آیین از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تجلیل شد و همچنین از ” نماهنگ ایرانیم ” رونمایی و  از عوامل تولید این نماهنگ تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *