• 3:42 بعد از ظهر

  • 1399-08-28

  • کد خبر: 681

پایانِ شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در آذربایجان شرقی

مرحله استانی شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت بخش فیلمسازان بسیجی در آذربایجان شرقی با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان داد.

به گزارش آناج، ایوب عبدی جهانگیر دبیر استانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت برگزاری این مهم را در آذربایجان شرقی رویدادی شایسته عنوان کرد و گفت: بیش از۲۵۰ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه استانی شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت ارسال شده بود.

دبیر استانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ادامه داد:برگزاری این رویداد مهم در نوع خود یکی از رخدادهای هنری کم نظیربوده که حکایت از اهتمام در خور توجه فیلمسازان متعهد در حوزه انقلاب و دفاع مقدس دارد.

عبدی جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: این مهم فرصتی بی نظیر را برای گام‌های بعدی فیلمسازان در سینمای دفاع مقدس فراهم آورده و توجه بیش از پیش نهادهای فرهنگی و هنری استان را می‌طلبد تا با بازخوانی دیگر باره فرهنگ دفاع و مقاومت شاهد خلق آثاری متعالی تر در این عرصه باشیم.

گفتنی است هیئت داوران استانی بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت ضمن تقدیر و سپاس از تلاشهای بی شایبه و همت والای فیلمسازان بسیجی استان که با تکیه بر خلاقیت و نوآوری‌های قابل تامل و نیز باورهای عمیق در حوزه فرهنگ دفاع مقدس، این آثار را به منصه ظهور رسانده بودند، پس از بازبینی کلیه آثار رسیده و برگزاری جلسات متعدد، آثار رسیده را از لحاظ محتوا و ساختار بسیار ارزشمند ارزیابی کرده که این امر گزینش و انتخاب آثار برتر را برای هیئت داوری بسیار دشوار ساخت.

بر همین اساس آثار منتخب در بخش‌های نماهنگ، پویانمایی، فیلمنامه، مستند و فیلم کوتاه نتایج نهایی به شرح ذیل اعلام می‌ گردد:

“بخش نماهنگ”

در این بخش از میان آثار ارسالی، نماهنگ‌های؛ یادها به کارگردانی مرتضی مقدس، قندون جهیزیه به کارگردانی علی سلطانی، باکری‌ها به کارگردانی فرید حیدری، راست قامتان به کارگردانی ناصر طریحی، هم‌آهنگ به کارگردانی مرتضی ابراهیم‌پور به عنوان نامزد نهایی انتخاب گردیدند که ضمن تقدیر از علی سلطانی برای نماهنگ قندون جهیزیه، نماهنگ‌های یادها به کارگردانی مرتضی مقدس و راست قامتان به کارگردانی ناصر طریحی به عنوان برگزیده انتخاب می‌گردد.

“بخش پویا نمایی”

در این بخش از میان آثار ارسالی سه اثر با عناوین نیمه‌شب استودیو بِل به کارگردانی علی سلطانی، آقای شهردار به کارگردانی یاسر زارع و دهه‌ها به کارگردانی ندا تنهایی مقدم نامزد نهایی گردیدند که دو اثر آقای شهردار به کارگردانی یاسر زارع و دهه‌ها به کارگردانی ندا تنهایی مقدم به عنوان برگزیده نهایی انتخاب شدند.

“بخش فیلمنامه”

از میان آثار رسیده در این بخش فیلم‌نامه‌های در مسیر پروانه‌ها نوشته امیدپوررضا، بازگشت نوشته علی علی‌بیگی، نامه مرتضی نوشته یعقوب جدیری، فیلمنامه سفید و فیلمنامه دوازدهمین اسماعیل نوشته اعظم وایانی و بانو نوشته رعنا واعظی به عنوان نامزد انتخاب و نهایتا فیلمنامه‌های بازگشت به نویسندگی علی علی‌بیگی و نامه مرتضی نوشته یعقوب جدیری به عنوان آثار برگزیده این بخش انتخاب شدند.

“بخش مستند”

در این بخش از میان آثار ارسالی فیلم‌های مستند عهد قدیم به کارگردانی علی سلطانی، خط نورانی به کارگردانی نادر فرجی و مستند از ماووت تا ملکوت به کارگردانی یونس مقدم نامزد عنوان بهترین فیلم این بخش بودند که ضمن تقدیر از یونس مقدم برای مستند از ماووت تا ملکوت، مستند خط نورانی به کارگردانی نادر فرجی به عنوان اثر برگزیده انتخاب می‌گردد.

“بخش فیلم کوتاه”

در بخش فیلم کوتاه از میان نامزدهای این بخش، فیلم‌‌‌‌های حاوار به کارگردانی یونس شهباز، سیزده به در به کارگردانی ناصر طریحی و گِرا به کارگردانی طاهر پورمحمد، نامزدهای عنوان بهترین فیلم‌کوتاه این بخش را کسب کردند که با تقدیر از طاهر پورمحمد برای کارگردانی فیلم کوتاه گرا، جایزه این بخش به یونس شهباز برای فیلم کوتاه حاوار تعلق می‌گیرد.

همچنین بنا به تصمیم ستاد جشنواره از بسیجی هنرمند ناصر یاری به دلیل بیش از دو دهه فعالیت مستندسازی در حوزه شهدای گرانقدر دفاع مقدس و زهرا جلیل پور به عنوان جوان ترین بسیجی هنرمند حاضر در جشنواره تجلیل می‌شود.

شایان ذکر است بنا به شرایط کرونایی و به منظور پاسداشت و تجلیل از خدمات و ایثارگری‌‌‌های کادر درمان، مراسم اختتامیه برگزار نشده و تجلیل از هنرمندان به شیوه غیرحضوری خواهد بود.

گفتنی است هنرمندان عزیز می‌توانند جهت دریافت لوح تقدیر و تندیس خود با مراجعه به مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن طبقه دوم سازمان بسیج هنرمندان استان جوایز خود را دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *