• 3:12 بعد از ظهر

  • 1399-11-28

  • کد خبر: 6624

معاون وزشی باشگاه تراکتور خبر داد؛

تعیین تکلیف کادرفنی تراکتور تا آخر هفته/ بابایی، اولویت اول نقل‌وانتقالات

معاون ورزشی باشگاه تراکتور با اعلام اینکه تا آخر هفته وضعیت کادر فنی این تیم مشخص خواهد شد، تأکید کرد مسعود شجاعی اولویت اول سرمربیگری تیم محبوب پرشورهاست.

به گزارش آناج، علیرضا رحیمی، معاون ورزشی باشگاه تراکتور طی گفت‌‌وگوی اینستاگرامی‌در حساب رسمی‌این باشگاه درباره مباحث مختلف این باشگاه که بخش اعظم آن به وضعیت کادر فنی و نقل‌وانتقالات این تیم اختصاص داشت، صحبت کرد. وی از مسعود شجاعی و پیمان بابایی به عنوان اولویت‌های اول سرمربیگری و نقل‌وانتقالات این تیم نام برد. رحیمی‌همچنین از تلاش برای تمدید قرارداد سه کاپیتان خبر داده و درعین حال اعلام کرد که دستکم سه بازیکن در نیم‌فصل از این تیم جدا خواهند شد. متن کامل اظهارات او را در ادامه می‌خوانید:

تلاش برای متقاعد کردن شجاعی

در شرایط فعلی، اولویت اول‌مان این است که مسعود شجاعی هدایت تیم را قبول کند و با او به عنوان سرمربی تیم سه، چهارساله قرارداد ببندیم. شجاعی در لالیگا حضور داشته و می‌تواند تیم را خودش ببندد و برای قهرمانی آسیا آماده کند. مسعود شجاعی نشان داده که استعداد خوبی در این زمینه دارد.

یا شجاعی یا خارجی

اگر مسعود شجاعی به مربی‌گری ادامه ندهد، مجبور به آوردن مربی خارجی هستیم که در این صورت نیز بحث نشستن او بر روی نیمکت وجود دارد. تمامی‌حساسیت‌ها را درک می‌کنیم، اما زمان را از دست نمی‌دهیم. ان‌شاءالله موضوع سرمربی را طی فردا و پس فردا مشخص می‌کنیم. یا مسعود شجاعی با یک کمک قوی به کار خود ادامه خواهد داد و یا به آوردن یک مربی خارجی فکر خواهیم کرد. ما از وضعیت بدنسازی تیم راضی نیستیم.


تعیین تکلیف کادر فنی تا آخر هفته

در فضای مجازی یک تعداد با اسم بردن از افرادی مانند فرهاد مجیدی، حسین فرکی و برخی دیگر بازار گرمی‌می‌کنند، اما ما هیچ صحبتی با آنها نداشتیم. تراکتور مربیانی مانند دنیزلی و توشاک داشته است. آقای تقوی گزینه خوبی بود و دوست داشت به تبریز بیاید، اما یک سری موانع اجازه حضور او در تراکتور را نداد. ما نهایتاً تا پنجشنبه تکلیف کادر فنی را مشخص خواهیم کرد. هواداران نگران نباشند. اولویت ما، مسعود شجاعی است و به فکر قراردادی سه، چهار ساله با او هستیم.

ورود به بازار نقل‌وانتقالات

تقویت تیم برای آسیا خواسته ما هم هست، اما در نیم فصل امکان جابه‌جایی‌های گسترده وجود ندارد. برای نقل و انتقالات نیم فصل مجاز به جذب شش بازیکن هستیم. ما قادر به جذب بازیکنان خارجی نیستیم و بازیکنان خوب ایرانی هم تیم دارند. ما حداقل به یک مهاجم و یک مدافع میانی نیاز داریم و همچنین مدافع راست و چپ نیز باید به خدمت بگیریم. مذاکرات جدی با بازیکنان مدنظرمان آغاز شده و به باشگاه‌های آنها هم نامه زدیم. این اتفاق حتماً باید رخ بدهد و حداقل سه، چهار بازیکن جذب می‌کنیم. البته می‌خواهیم بازیکنان موثر جذب کنیم. مذاکرات با این بازیکنان پیش می‌رود و فکر می‌کنم طی روزهای آینده تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.

نگرانی هواداران را درک می‌کنم

هواداران استرس بیش از حدی را تحمل می‌کنند که من آن را درک می‌کنم. تراکتور به زندگی هواداران گره خورده، اما بدانند مذاکرات در حال انجام است. یک سری بازیکنان شرایط خاصی را مطرح می‌کنند. مثلاً یک بازیکن قبول می‌کند که به تراکتور بیاید، اما حق فسخ قرارداد در هر لحظه از فصل را می‌خواهد. ما حداقل سه، چهار بازیکن جذب خواهیم کرد.

پیمان بابایی باید انتخاب کند: یا ماشین‌ یا تراکتور

پیمان بابایی از بازیکنان خوب شهرمان است و می‌تواند در تراکتور پیشرفت کند. پیمان بابایی یک سال و نیم دیگر با ماشین‌سازی قرارداد دارد و نمی‌تواند به تیم دیگری برود. اگر ماشین‌سازی نخواهد، او به هیچ باشگاه دیگری نمی‌رود. بابایی 720 میلیون برای امسال و حدود 800 میلیون برای سال آینده قرارداد دارد. باشگاه استقلال طی نامه‌ای خواستار جذب این بازیکن شده و باشگاه ماشین‌سازی ضمن مخالفت با این درخواست، مبلغی را برای تراکتور هم به عنوان مبلغ رضایت‌نامه تعیین کرده است. تحت هیچ شرایطی رضایت‌نامه‌ بابایی برای تیم دیگری صادر نخواهد شد. او یا باید یک سال و نیم آینده را در ماشین‌سازی بماند و یا به تراکتور بیاید. ما حاضریم برای حضور پیمان بابایی در تراکتور، قراردادش را افزایش بدهیم.


پیشنهاد 8 و نیم میلیاردی به مهاجم ماشین‌سازی

تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت و فرصت خیلی خوبی برای پیمان بابایی به حساب می‌آید. او می‌تواند یک سال و نیم در تراکتور بازی کند و سپس به یک تیم خوب خارجی برود. ما مشکلی با افزایش قرارداد پیمان بابایی نداریم و اگر بخواهیم قیمت واقعی او را پرداخت کنیم، باید مدت قراردادش را افزایش بدهیم. در ابتدای فصل بحث قرارداد پنج ساله با این بازیکن مطرح بود، اما ما حاضریم برای یک و نیم فصل 30، 40 درصد به مبلغ قراردادش اضافه کنیم و یا او اگر رقم اصلی را می‌خواهد، ما حاضریم قراردادی دو و نیم ساله به ارزش 8 و نیم میلیارد با او ببندیم.

اولویت اول من، جذب بابایی است

یک میلیارد برای نیم‌فصل دوم، دو و نیم میلیارد برای سال دوم و پنج میلیارد برای سال سوم به پیمان بابایی پیشنهاد دادیم. پیمان امروز اراده کند، ما قرارداد 8 میلیاردی با آپشن برای او تنظیم می‌کنیم. هواداران هم باید به این قضیه کمک کنند، چون هیچ‌کس از تراکتور بزرگ‌تر نیست. اولویت اول من، جذب پیمان بابایی است. همین که او خودش را فرزند آذربایجان می‌داند، خیلی ارزشمند است. از این بازیکن می‌خواهیم که به تراکتور بیاید، قرارداد حرفه‌ای ببندد و پیشرفت کند.

تعیین ضرب‌الاجل مثل پیش‌فصل!

از هواداران هم می‌خواهم فضا را احساسی نکنند و اجازه بدهند در یک فضای منطقی کار را پیش ببریم. اگر پیمان بابایی به تراکتور نیاید، به تیم دیگری نخواهد رفت. من تا فردا به او فرصت می‌دهم که یکی از این دو پیشنهاد را قبول کند و به تراکتور بیاید.

واسعی به بازی‌های آخر فصل می‌رسد

سعید واسعی قراردادی بسیار گران‌قیمت را با تراکتور امضا کرده است. او هم‌زمان با پیکان قرارداد داشت و ما را درگیر پرونده حقوقی کرد و یک میلیارد و 240 میلیون تومان از فدراسیون فوتبال جریمه شدیم. او 10 درصد هم در ابتدا از ما پول گرفته و چهار ماه از حضور در میادین محروم شد. نزدیک دو ماه هم از دوران محرومیت او مانده و نیمی‌از نیم‌فصل دوم را محروم می‌ماند و به بازی‌های آخر فصل می‌رسد.

بازیکن حرفه‌ای باید رفتار حرفه‌ای داشته باشد

متأسفانه واسعی بعد از این اتفاقات به تمرینات هم نیامد، اما او باید برخورد حرفه‌ای هم داشته باشد. الان بحث اذیت نیست و او باید به یک سری از مسائل پایبند باشد. وقتی قرارداد حرفه‌ای و چهار میلیاردی می‌بندیم، باید به آن پایبند باشیم. ما می‌خواهیم به او کمک کنیم و اولویت مان هم حفظ سعید واسعی است. ما به او نیاز داریم، اما هواداران هم اجازه بدهند منافع باشگاه حفظ شود.


سعید دوست دارد بماند

سعید واسعی یک فصل دیگر از قراردادش مانده و دوست دارد در آسیا هم برای تراکتور بازی کند. ما در حال حل مشکل واسعی هستیم و ان‌شاءالله خبرهای خوبی درمورد او خواهید شنید. واسعی باید در تمرینات حضور داشته باشد. ما او را جریمه نکردیم و هر کس به تمرینات نیاید، به کمیته انضباطی باشگاه احضار خواهد شد. ما فقط این مسئله را در کمیته انضباطی باشگاه مطرح کردیم و فعلاً جریمه ای در کار نیست.

سازماندهی هواداران در روزهای آینده

در یک دوره‌ای در باشگاه پرسپولیس هشتگ «هر چی برانکو بگه» مطرح شد و هواداران این تیم پشت مربی خود ایستادند. ما باید برای موفقیت تیم پشت کادر فنی باشیم. باشگاه‌های پرطرفدار متعلق به هواداران است، اما باید اینها را سازماندهی کنیم و بدانیم هوادارمان چه می‌خواهد. ما در روزهای آینده از هواداران خواهیم خواست که مشخصات خود را در اختیار باشگاه قرار بدهند و کارت هواداری دریافت کنند. هر هواداری حق دارد که نظراتش را بگوید و ما هم از آنها استفاده کنیم، اما این هواداران باید ساماندهی شوند.

تمدید قرارداد با سه کاپیتان

با سه کاپیتان تیم به دنبال تمدید قرارداد هستیم، چون آنها وزنه‌هایی برای تراکتور به حساب می‌آیند. حضور اشکان دژاگه تاثیر زیادی بر عملکرد تیم می‌گذارد و مسعود شجاعی هم که خودش را فدای تراکتور کرده است. ما به شدت پیگیر تمدید قرارداد شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی هستیم و می‌خواهیم مسعود شجاعی لیدر فنی تراکتور در سال‌های آینده باشد و سال‌های سال در این شهر بماند. اگر مسعود بماند، دژاگه هم خواهد ماند. حاج‌صفی هم با جان و دل برای تراکتور بازی می‌کند و یکی از وزنه‌های تیم است. هواداران به یاد داشته باشند که سال گذشته احسان حاج‌صفی یک تنه چقدر خوب برای تراکتور کار کرد.

رونمایی از لیست مازاد تراکتور

تا جایی که من می‌دانم، ما یک سری خروجی‌هایی در نیم فصل خواهیم داشت که البته هنوز قطعی نشده است.
در خط حمله حمزاوی عملکرد خوبی نداشته و به احتمال زیاد از جمع ما جدا خواهد شد. در خط دفاعی احتمال جدایی وفا هخامنش و میلاد فخرالدینی وجود دارد. البته اینها قطعی نیست، اما یک سری اتفاقاتی رخ خواهد داد. همچنین در جمع بازیکنان جوان هم تغییراتی خواهیم داشت. چند بازیکن جوان در لیست مازاد قرار دارند و تغییراتی به وجود خواهد آمد.


قول همکاری با آکادمی‌خارجی

در حال حاضر تمام تمرکزمان بر روی نیم‌فصل است و بحث بعدی بر روی حضور تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود.
برای اصلاح ساختار باشگاه برنامه‌‌‌های زیادی داریم. همچنین برای تقویت آکادمی‌هم برنامه هایی خواهیم داشت. از آقای زنوزی هم تشکر می‌کنم که همیشه از ما حمایت کردند. در پایان ماه سفری به اروپا خواهم داشت و قول می‌دهم در سه ماهه دوم سال آینده با یک آکادمی‌خارجی همکاری داشته باشیم.

کرونا دشمن بزرگ تراکتور!

آقای زنوزی جزو تجّار و کارآفرینان موفق آذربایجان به حساب می‌آید که در ورزش هم سرمایه‌گذاری می‌کنند. اگر ورزش سودآوری دارد، چرا کارآفرینان دیگر در استان سمت ورزش نمی‌آیند؟ الان کدام بخش صنعتی در ورزش آذربایجان سرمایه‌گذاری می‌کند؟ در آذربایجان بخش خصوصی در حوزه ورزش فعالیت گسترده‌ای دارد. خصوصی‌سازی اتفاق بسیار خوبی است و حتماً آقای زنوزی کمک خواهد کرد که هواداران در باشگاه سهیم شوند. اختلاف سلیقه طبیعی است، اما نباید وزنه‌های آذربایجان را از دست بدهیم. ما هم در بحث مدیریتی و هم در بحث مالی از آقای زنوزی استفاده می‌کنیم، متاسفانه کرونا بیشتر از همه به تراکتور لطمه زده و باعث شده ما در خانه نتایج خوبی کسب نکنیم. ان‌شاءالله تیم را تقویت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    کاش این تیم تراکتور در فوتبال تبریز نبود. با دیدن این تیم و تماشاگرانش دلم از فوتبال زده می شود.دلم می خواهد یک شبه 45سال زندگی با فوتبال را کنار بگذارم. از بی عدالتی ها در فوتبال تبریز خسته شدیم مگر می شود فقط یک تیم را به چشم مردم فرو برد؟ لعنت بر فوتبال- لعنت بر زنوزی -لعنت بر تراکتور.

    این خاصیت ترک هاست روز گار خوشی می‌خوابند و موقع نابودی با عجله بیداری شوند .مگر اول فصل هواداران نمی گفتند بازیکن بگیرید . اگر حرف هوادار ارزشی داشت می گرفتید .خودشما آقای رحیمی کجا تشریف داشتید ؟ حتما کارهای مهم تری از تراکتور بود که آفتابی نشده بودید . چرا نیم فصل نمی شود بازیکن گرفت ؟ بازیکنان شهر خودرو را بگیرید امین قاسمی نژاد را بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *