• 2:00 بعد از ظهر

  • 1399-11-25

  • کد خبر: 6383

آخرین وضعیت پروژه مقبره الشعرا؛

تعهدات رو به اتمام است/ تمام هزینه‌ها را شهرداری تبریز پرداخت می‌کند

پروژه مقبره الشعرا که این روزها یکی از دغدغه‌های اصلی هنردوستان تبریزی است در ماه‌های پایانی کار قرار دارد.

به گزارش آناج، از هفته گذشته و با انتشار مجسمه‌ای از استاد شهریار در برج میلاد موج انتقاداتی در رسانه‌ها شکل گرفت و بسیاری معتقد بودند در حالیکه در سالهای گذشته مدفن استاد شهریار در مقبره الشعرای تبریز وضعیت خوبی ندارد و تکلیف آن مشخص نیست، نباید انتظاری از مجموعه‌های دیگر شهرها برای پاسداشت مشاهیر و مفاخر خودمان داشته باشیم. مقبره الشعرا مدفن استاد شهریار و بیش از 400 شاعر نامی‌است که از شش سال گذشته درگیر یک پروژه توسعه‌ای و زیباسازی است که تاکنون به انتها نرسیده و وضعیت مناسبی را در مقابل دیدگان مردم قرار نمی‌دهد.

بابک شریفی، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز در گفت‌وگو با آناج در خصوص آخرین وضعیت مقبره الشعرا اظهار داشت: چیزی که به شهرداری تبریز واگذار شده در حال انجام و اتمام است و نازک کاری را فرهنگ و ارشاد استان انجام خواهد داد.

وی در خصوص تعهدات شهرداری تبریز گفت: چیزی که در تعهدات شهرداری تبریز بوده و به سازمان عمران محول شده در حال انجام است؛ ضلع شمالی مقبره الشعرا تقریبا تکمیل شده و در ضلع جنوبی ستون‌ها و اسکلت بندی انجام شده و کارها با سه پیمانکار به خوبی پیش می‌رود.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری با بیان اینکه در ضلع شرقی تنها سقف باقی مانده است، عنوان کرد: از آنجایی که این پروژه مربوط به شهرداری تبریز نبوده و شهرداری برای اینکه کارها روی زمین نماند وارد پروژه شده، هیچ اعتبار دیگری برای پروژه در نظر گرفته نشده و تمام اعتبارات را شهرداری تبریز پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کافه هنر در جنوب مقبره الشعرا تا یک ماه آینده آماده افتتاح است، یادآور شد: اینکه سیاست‌گذاری‌ها بعد از اتمام کار سازمان عمران چگونه خواهد بود در حوزه اختیارات شهرداری است و ما مجری طرح هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    هم بورا هم میدان آذربیجان هئچ بیریسی یاریمادی… مسئوللار یاتیبلار… او گئدیر بو گلیر… معلوم دییر کی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *