• 11:58 قبل از ظهر

  • 1399-08-22

  • کد خبر: 469

علامه طباطبائی عرفان حقیقی را چشیده بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که رویکرد عقلانی و تفکر و تأمل در مسائل مختلف، از شاخصه‏‌های بارز علامه طباطبایی است، گفت: علامه، با همراه کردن عرفان نظری و عملی، طعم خوش حقایق عرفانی را چشیده بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در وبینار بزرگداشت علامه طباطبایی، اظهار کرد: عظمت علمی‌علامه، دارای ابعاد مختلف شناخته شده و گاه ناشناخته، حتی در مجامع علمی‌است.

وی با تاکید بر این‌که عظمت علمی‌علامه در مباحث تفسیری و فلسفی موجب شده تا تبحر ایشان در سایر علوم تحت الشعاع واقع شود، گفت: علامه، سالیان بسیاری از عمر خویش را صرف فراگیری فقه و اصول کرد و در طول زندگی پربرکت خود، همواره پاسخگوی پرسش‌ جوانان بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به این‌که بینش علامه و شناخت مقتضیات زمان و مکان را می‌شود در آثار ایشان دید، ادامه داد: یکی از نوآوری‌های مهم علامه طباطبایی در فلسفه، نظریه ادراکات اعتباریه بوده و این نظریه در بعد معرفت شناسی، می‌تواند بر بسیاری از مسائل در علوم مختلف تاثیری عمیق بگذارد.

وی در مورد نظریه ادراکات اعتباریه علامه طباطبایی، بیان کرد: این نظریه را از حیث تاثیرگذاری بر مسائل مختلف با نظریه حرکت جوهری ملاصدرا مقایسه می‌کنند.

وبینار علمی‌تأملی پیرامون نظریه ادراکات اعتباری علامه طباطبایی «بزرگداشت علامه طباطبایی (ره)» با حضور و سخنرانی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *