• 3:15 بعد از ظهر

  • 1399-11-04

  • کد خبر: 4546

مشکل رهگیری اطرافیان مبتلا به کرونا؛

وضعیت تبریز و جلفا نگران کننده است/ کاهش توجه مردم به استفاده از ماسک

معاون سیاسی و امنیتی استاندار از نامناسب بودن آمار تبریز و جلفا در رهگیری اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا انتقاد کرد.

به گزارش آناج، علیار راستگو ظهر امروز در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی مدافعان سلامت و سایر دستگاه‌های مسئول در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: افزایش میانگین رهگیری اطرافیان بیمار کرونایی از حدود چهار به عدد 9 در استان موفقیت بسیار خوبی است که به همت تلاشگران بهداشت و درمان و همکاری اثربخش مجموعه سپاه و بسیج حاصل شده است.

وی با ابراز نارضایتی از مناسب نبودن آمار شهرستان‌های جلفا و تبریز در رهگیری اطرافیان بیماران مبتلا به کرونا اظهار کرد: با توجه به سکونت نزدیک به بیش از 50 درصد مردم استان در تبریز، باید شاهد افزایش اقدامات مقابله‌ای در راستای قطع زنجیره انتقال بیماری و اجرای دقیق طرح شهید سلیمانی در استان باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در ادامه تصریح کرد: آسیب شناسی عملکرد شهرستان تبریز در اجرای طرح شهید سلیمانی به زودی و در جلسات آتی این قرارگاه بررسی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تک رقمی‌شدن آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان اظهار کرد: عادی انگاری توسط برخی از افراد جامعه یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های ماست و امیدواریم با توجه به شکننده بودن شرایط بیماری، شاهد افزایش توجه مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از هر گونه تجمع در بخش‌های مختلف جامعه باشیم.

راستگو همچنین با اشاره به کاهش توجه مردم به استفاده از ماسک در برخی شهرستان‌های استان گفت: هرگونه سهل انگاری  و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، احتمال افزایش آمار ابتلا و مرگ و میز عزیزانمان را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است؛ طرح شهید سلیمانی از ماه‌ها قبل برای شناسایی بیماران مبتلا به کرونا و اطرافیان آنها جهت کاهش تسری این بیماری آغاز شده که اجرای موفق آن باعث کاهش آمار مبتلایان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *