• 12:30

  • 1399-11-01

  • کد خبر: 4366

نگرانی عضو شورا از محل احداث شهرک جوانان؛

تکرار تجربه‌ اشتباهِ شهرک باغمیشه!

مسعودی ریحان گفت: نهاد های متولی در خصوص مکان گزینی احداث شهرک جوانان ورود کرده و از ساخت و ساز این شهرک بر روی گسیل تیریز و حریم رودخانه جلوگیری کنند.

به گزارش آناج، احداث شهرک جوانان در تبریز برای ساماندهی حاشیه‌نشینان این شهرها از مدت‌ها قبل یکی از چالش‌ها عمرانی بوده که مسئولین با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

در حالیکه تبریز بیش از نیم میلیون نفر حاشیه‌نشین و ساکن بافت فرسوده دارد، ساخت شهرک جوانان یکی از پیشنهادهای موثر برای حل این معضل بود.

با این حال برخی از کارشناسان موقعیت جغرافیایی این شهرک را نامناسب می‌دانند. آناج در ماه‌های گذشته طی گزارشی به این موضوع پرداخته بود که می‌توانید این گزارش را اینجا بخوانید.

غلامحسن مسعودی ریحان، عضو شورای شهر تبریز اخیرا در خصوص موقعیت شهرک جوانان اظهار داشت: اخیراً شهرکی به نام جوانان درحال ساخت است که روی گسل تبریز قرار گرفته و در محل تلاقی آجی چای و کئومور چای قرار گرفته است، که احتمال سیل هم وجود دارد.

تکرار تجربه‌ی اشتباهِ شهرک باغمیشه!

وی با اشاره به تجربه اشتباه در شهرک باغمیشه ادامه داد: در گذشته شهرک باغمیشه بدون توجه به اصول شهرسازی بر روی گسل تبریز احداث شده است که بنا بر گفته کارشناسان این اقدام غیر اصولی بوده است.

مسعودی ریحان در خصوص وجود تجربه‌های جدید یادآور شد: با وجود دانش و تجربه فعلی بازهم می‌خواهند این اشتباه را در شهرک جوانان تکرار کنند.

خزانه‌دار شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه از افراد و شخصیت های ملی می‌خواهند این پروژه را احداث کنند، گفت: با درگیر کردن نهاد‌های مقدسی مانند قرارگاه خاتم الا‌نبیا به این پروژه وجهه مثبتی دهند.

وی با بیان اشاره به اینکه این هشدار را می‌دهیم که در تاریخ ثبت شود، افزود: تا در آینده نگویند کسی در این خصوص هشدار نداد و نگفت این کار اقدام مناسبی نیست .

آماده ارائه مستنداتم هستم

مسعودی‌ریحان با اشاره به زمین‌ لرزه‌های عظیم در گذشته ابراز داشت: در تبریز تنها دو بنای تاریخی وجود دارد که قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد و دلیل آن این است که تبریز هر ۲۰۰ سال یکبار شاهد زمین لرزه بزرگی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فردا روز اگر با احداث این شهرک مشکلی رخ دهد انگشت اتهام به سمت مدیران و اعضای شورای فعلی خواهد بود، آماده جوابگویی به صورت مستند در خصوص سخنانم در مورد شهرک جوانان هستم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.