• 12:31 قبل از ظهر

  • 1399-10-25

  • کد خبر: 4035

آناج گزارش می‌دهد؛

فینال دیگر برای ماشین‌سازی/ شاگردان اخباری محکوم به پیروزی

ماشین‌سازی در دیداری عقب افتاده از هفته نهم لیگ برتر فوتبال و در جدالی فینال‌گونه مقابل میزبانش نساجی مازندران به میدان خواهد رفت.

گروه ورزشی آناج: در چارچوب دیداری معوقه از هفته نهم لیگ برتر فوتبال، فردا (جمعه) تیم ماشین‌سازی تبریز از ساعت 15 در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف نساجی مازندران می‌رود.

دو تیم در شرایطی رودرروی یکدیگر قرار خواهند گرفت که با توجه به حضورشان در انتهای جدول از این بازی به عنوان فینال ته جدولی‌ها و پیکار 6 امتیازی یاد می‌شود.

در این میان، وضعیت ماشین‌سازی تیم قدیمی‌فوتبال آذربایجان بسیار نامناسب بوده و سبزپوشان با عملکرد ناامیدکننده هفته به هفته خطر سقوط را احساس می‌کنند.

در سمت دیگر، شرایط نساجی نیز دست‌کمی‌از حریف تبریزی ندارد بطوریکه سرخ‌پوشان مازنی در 2 بازی آخر خود شکست خورده و روی نوار باخت گام برمی‌دارند.

استقبال با ناکامی‌مشابه

هر دو نماینده فوتبال آذربایجان‌شرقی و مازندران در بازی قبلی خود نتیجه را با حساب مشابه به حریفان صنعتی واگذار کرده و با ناکامی‌به استقبال این دیدار حساس می‌آیند.

ماشین‌سازی در مصاف با میزبانش صنعت‌مس رفسنجان با یک گل مغلوب شد و نساجی نیز در پیکار خانگی مقابل صنعت‌نفت آبادان با همین نتیجه تن به شکست داد.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، ماشین‌سازی با 3 امتیاز از 10 بازی قعرنشین مسابقات است و نساجی با 8 امتیاز از همین تعداد بازی دو پله بالاتر در رده چهاردهم قرار دارد.

هر نتیجه‌ای که در بازی فردا رقم بخورد، تبریزی‌ها در قعر جدول ماندنی خواهند شد اما مازنی‌ها در صورت پیروزی می‌توانند به رده دوازدهم و با خوش‌بنی به رده یازدهم صعود کنند.

چوب اعتماد به مربیان جوان!

وجه تشابه دو تیم در لیگ بیستم اعتماد به سرمربیان جوان بوده که فعلا به ضررشان تمام شده است؛ به عبارتی می‌توان گفت آن‌ها چوب تجربه کم سکانداران خود را می‌خورند.

درحال حاضر نیز سعید اخباری سرمربی موقت ماشین‌سازی و حمید فاضلی سکاندار نساجی روی لبه تیغ قرار دارند و بازی فردا در سرنوشت هر دو سرمربی تعیین‌کننده خواهد بود.

از سویی، باید به برنامه‌ریزی نامناسب سازمان لیگ نیز اشاره کرد جایی که ماشین‌سازی اسیر این برنامه‌ریزی شده و دو هفته پیاپی و آنهم در دیدارهای فینال‌گونه در زمین رقبا به میدان می‌رود.

این درحالی است که بازی در زمین مصنوعی دیگر دغدغه تیم تبریزی است و آن‌ها که عادت به بازی در زمین مصنوعی را ندارند، برای دومین دیدار متوالی در چنین زمینی بازی خواهند کرد.

ماشین‌سازی گرفتار در زنجیر طلسم‌ها

تبریزی‌ها با کلکسیونی از بدترین‌ها شامل کمترین برد، بیشترین باخت، ضعیف‌ترین خط دفاعی و حمله، بدترین آوراژ گل و کمترین امتیاز پا به این دیدار خارج از خانه می‌گذارند.

ماشین‌سازی همچنین پس از 10 بازی در لیگ بیستم همچنان در حسرت پیروزی به سر می‌برد و این موضوع باعث شده است تا این تیم از لحاظ روحی و روانی تحت فشار باشد.

نکته منفی دیگر برای ماشین‌سازی این است که این تیم در لیگ برتر تاکنون موفق به شکست نساجی نشده و در 4 تقابل دو تیم، آمار یک برد برای نساجی و 3 تساوی ثبت شده است.

آخرین مصاف دو تیم در لیگ برتر به دیدار برگشت فصل گذشته در نخستین روزهای کرونایی برمی‌گردد که ماشین‌سازان در تبریز با 3 گل نتیجه را به میهمانش واگذار کردند.

باید دید در روزی که ماشین‌ِ تبریزی‌ها برای پیدا کردن راه بقا محکوم به پیروزی است، می‌تواند طلسم‌ها نبردن‌هایش در لیگ بیستم و تقابل‌هایش با نساجی را باطل کند یا خیر؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *