• 3:25 بعد از ظهر

  • 1399-10-23

  • کد خبر: 3903

1075 سال زندان در انتظار مبلغ معروف ترکیه

دادگاه ترکیه عدنان اوکتار مبلغ مشهور تُرک را به اتهام تجاوز جنسی، سوءاستفاده جنسی از کودکان و تلاش برای توطئه سیاسی و نظامی به ۱۰۷۵ سال زندان محکوم کرد.

گروه ترکیه و قفقاز آناج؛ دادگاه ترکیه عدنان اوکتار مبلغ مشهور تُرک را به اتهام تجاوز جنسی، سوءاستفاده جنسی از کودکان و تلاش برای توطئه سیاسی و نظامی‌به ۱۰۷۵ سال زندان محکوم کرد.

عدنان اوکتار از طریق وب‌سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی که در اختیار داشت به طور گسترده‌ای درباره مباحث آخرالزمانی، مهدویت، رجعت مسیح و عصر ظهور امام زمان (عج) نظریه‌پردازی می‌کرد و نزدیک به ۳۰۰ جلد کتاب با اسم مستعار «هارون یحیی» منتشر کرده است که به ۷۶ زبان ترجمه شده است.

بخش اعظم تئوری‌پردازی‌های وی در خصوص مهدویت، غیرقابل‌قبول و در تضاد با منابع اصیل اسلامی‌است.

عدنان سال‌ها برای خود حرمسرا تشکیل داده و در تلویزیون ترکیه شبکه‌ای به نام A9 داشت به ترویج و نشر مفاهیم فراماسونری می‌پرداخت.

ویژگی رسانه‌های تحت نظر اوکتار، استفاده مفرط از جذابیت‌های جنسی برای جذب مخاطب بود. کمتر برنامه‌ای از اوکتار پخش شده که از دختران و زنان بزک‌کرده خالی باشد و کمتر تصویری از وی یافت می‌شود که توسط زنان نیمه‌لخت احاطه نشده باشد.

 

عدنان اوکتار در سال‌های گذشته به شدت از جماعت فتح‌الله گولن، اسرائیل و مسعود بارزانی حمایت می‌کرد. حتی فتح‌الله گولن را نماینده حضرت مهدی اعلام می‌کرد.

اوکتار با حمایت از مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق به تهدید منتقدان بارزانی می‌پرداخت و حتی در حساب توییتری خود نوشته بود: اگر یک تار مو از سر بارزانی کم شود، دنیا را بر سر دشمنانش خراب می‌کنیم. به خاطر یک مشت نادان هیچ وقت بارزانی را تنها نمی‌گذاریم.

اوکتار همواره در سخنرانی‌هایش فتح‌الله گولن را مورد ستایش قرار می‌داد و وی را به عنوان یاور حضرت مهدی و از نوادگان حضرت محمد (ص) معرفی می‌کرد.

اوکتار نسبت به تظاهرات ضد امپریالیستی در ترکیه واکنش نشان می‌داد. به طوری که تظاهرات اتحادیه جوانان ترکیه علیه توهین نظامیان آمریکایی نسبت به نظامیان ترکیه‌ای را محکوم کرده و نسبت به انجام این‌گونه تظاهرات ضدآمریکایی هشدار می‌داد.

«قدیر مصر اوغلو» جامعه‌شناس و دانشمند فقید ترکیه‌ای در رابطه با اوکتار می‌گفت: کتاب‌های عدنان اوکتار که ادعا می‌کند مهدی آخرالزمان است، در آمریکا تدوین و به اسم هارون یحیی انتشار داده می‌شود. با یقین می‌گویم که هیچ‌کدام از کتاب‌های این شخص تألیفی نیست و ترجمه‌شده از زبان انگلیسی هستند که من نسخه زبان اصلی این کتاب‌ها را در اختیار دارم.

لازم به ذکر است که «جیان فرانکو پیلونی» رهبر ایتالیایی لژ ماسونی در سپتامبر 2013 با سفر به ترکیه دیپلم درجه 33 ماسونی را به عدنان اوکتار تقدیم و اعلام کرده بود: جناب عدنان اوکتار! ما به طور کامل تحت امر شما هستیم. در هر حوزه‌ای برای خدمت گذاری حاضریم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    بنام خدا
    مطالب خوبی بصورت مختصردرخصوص عدنان اوکتارمطرح کرده اید.باتوجه به نیازجامعه مسلمانان ترکیه بویژه طرفداران انقلاب اسلامی ، ضرورت درج تحلیل های جامع ازشخصیتهاوحوادث ترکیه کاملا مشهوداست . وحتی اختصاص صفحه ای بازبان ترکی استانبولی به همین منظوربهترنتیجه میدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *