• 13:27

  • 1401-04-13

  • کد خبر: 38704

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز مطرح کرد:

ادعای شهرداری و راه و شهرسازی بر سر مالکیت نمایشگاه/ سنگ اندازی بر سر راه برپایی نمایشگاه خارجی

ماهوتی گفت: در حالیکه سی سال قبل زمین‌های نمایشگاه را خریده‌ایم و سند داریم شهرداری و راه و شهرسازی مدعی زمین‌های نمایشگاه شده‌اند.

به گزارش آناج، حبیب ماهوتی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: باید تاکید کنم به وسیله رسانه‌ها و خبرنگاران نمایشگاه بین المللی تبریز به این جایگاه رسید و حتی انتقادات بسیار شدیدی هم به ما شده و ماهم پاسخ داده‌ایم اما همچنان این روابط پایدار مانده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه بین المللی تبریز با توجه به وزن و سنگ و… در کشور رتبه اول را کسب کرده است، تعداد نمایشگاه‌های ما در همان سال اول ۱۰نمایشگاه بود و حالا ۶۰ نمایشگاه در سال برگزار می‌کنیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با بیان اینکه به جز سالهای ۹۹ و ۱۴۰۰ نمایشگاهی کنسل نشده است،گفت: در سال ۱۴۰۱ هم ۶۴ نمایشگاه در تقویم داریم که همگی به ترتیب برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تاثیرات نمایشگاه بین المللی بر صنعت عنوان کرد: خوشبختانه بعد از هر نمایشگاهی چند واحد تولیدی به صنایع ما اضافه می‌شود و همین موضوع باعث رونق اشتغال هم می‌شود.

ماهوتی در خصوص دلایل عدم برگزاری نمایشگاه در خارج از کشور ابراز داشت: متاسفانه مسایل سیاسی باعث شده نتوانیم روی نمایشگاه خارجی تمرکز کنیم، از سال گذشته تصمیم گرفته‌ایم در باکو نمایشگاه تخصصی داشته باشیم اما چهار بار موضوع کنسل شده و دوباره تمدید کرده‌ایم اما در نهایت نتوانستیم نمایشگاه اختصاصی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: چندین نمایشگاه در هفته‌های آینده از جمله نمایشگاه کشاورزی، کیف و کفش شیلات و جواهرات خواهیم داشت اما مشکلات زیادی وجود دارد که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز در خصوص مشکلاتی که گریبان نمایشگاه را گرفته توضیح داد: به طور مثال روز گذشته تابلو اصلی نمایشگاه را شهرداری پایین آورده و این موضوع هم مسائل شخصی و سلیقه‌ای است زیرا ما هیچ جا بدهی به هیچ جایی نداریم فقط اجازه نمی‌دهند که پولی جمع کنیم تا صرف آسفالت و زیبایی نمایشگاه کنیم.

وی ادامه داد: ماه گذشته پنج میلیارد و نیم جهاد کشاورزی از پولهای ما برداشته‌اند به بهانه اینکه ما از ۲۱ اردیبهشت باید با سازمان صمت قرارداد امضا می‌کردیم و این کار راهم کردیم و جهاد می‌گوید باید قرارداد ده روزه را فسخ می‌کردید.

وی ادامه داد: سال ۷۴ زمینی را خریده بودیم و راه و شهرسازی هم به ما این زمین را واگذار کرد که ما هم جاده درست کردیم اما سال گذشته شکایتی کردند که نمایشگاه را خلع ید کنند در حالیکه آن زمان پول را تا دینار آخر گرفته‌اند اما الان می‌گویند که ما زمین را واگذار نکردیم. اگر خلاف بوده شکایت کنید اگر اجاره داده بودید کاغذ بیاورید، من سند دارم که مالکیت را به من داده و تمام پولش را هم گرفته‌اید البته فعلا پرونده در دادگاه است.

ماهوتی در خصوص جمع آوری تابلوی نمایشگاه بین المللی هم تصریح کرد: ۱۴ سال قبل تابلویی در زمینی که به ما واگذار شده بود، زدیم و حالا شهرداری مدعی است که اینجا زمین ماست چون زمین گران شده است! در حالیکه راه و شهرسازی به ما قرارداد و صورت جلسه هم داده‌ است.

وی در خصوص احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب در تبریز عنوان کرد: نمایشگاه کتاب را در برنامه گذاشته‌ایم اما به دلیل کم لطفی وزارت فرهنگ و ارشاد به استانها در سالهای گذشته این رویداد ضعیف شده است، من بارها به وزرا گفتم ایران فقط تهران نیست. وزارت فرهنگ فقط در تهران هزینه می‌کند در حالیکه در استان ما نمایشگاه کتاب نسبت به نفوس ۸۰ درصد بازدید بیشتری از تهران دارد.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز خصوص احتمال برپایی نمایشگاه در عراق گفت: از اربیل و سلیمانیه پیشنهاد داده بودند که نمایشگاه برپاکنیم اما در سالهای گذشته مسئولان به شرکت‌هایی مجوز نمایشگاه داده بودند که توان کار نداشتند و آبروی ما را هم برده بودند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در خصوص برپایی چندین نمایشگاه تخصصی در کنار یکدیگر ابراز داشت: در برخی نمایشگاه‌ها تلاش کردیم تا چندین تخصص در کنارهم باشند که بازدیدکننده بیشتری داشته و رونق هم داشته‌اند اما تلاش ما برای برپایی تخصصی هر بخش است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    با موزاییک توالت و سالنهای شبه جهنم در تابستان در اداره و مدیریت نمایشگاه تجدید نظر بشه بهتره نمایشگاه رو با موکت قرمز و نو برگزار میکنن نه با موزاییک درجه ۶ و تهویه ی افتضاح البته نه اینکه بدست شهرداری بیافته که نابود خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.