• 15:46

  • 1401-04-12

  • کد خبر: 38640

تعطیلی 5 سینمای مراغه!/ وعده ساخت پردیس مراغه 10 ساله شد

با تعطیلی همه سینماها در مراغه، سرعت بخشیدن به ساخت مجدد سینما در این شهر یک ضرورت است.

به گزارش آناج، داوود اسدیان ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات ایجاد پردیس سینمایی در مراغه اظهار کرد: با وجود قدمت ۷۰ ساله سینما در مراغه، همه ۵ سینمای این شهرستان با گذشت زمان تعطیل است.

وی افزود: ساخت پردیس سینمایی در این شهر از ۱۰ سال پیش مطرح و با وجود جلسات بسیار هنوز عملیات ساخت آن آغاز نشده است.

اسدیان اضافه کرد: احیای سینما،  فضای فرهنگی و هنری استاندارد برای فعالیت  جوانان این شهرستان به عنوان دومین شهرستان استان یک مطالبه اساسی مردم است.

فرماندار شهرستان ویژه مراغه همچنین ایجاد دفتر حوزه هنری در مراغه را خواستار شد.

وی با بیان اینکه، سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ برای تربیت جوانان این سرزمین یک ضرورت است، افزود: سینماها می‌تواند تغییردهنده افکار و اندیشه‌های  فرهنگی جوانان باشند.

اسدیان در ادامه از مسؤولان حوزه هنری استان خواست هر چه سریع‌تر برای ساخت سینما در مراغه اقدام کنند.

حسین بلاغی رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای ساخت  سینما در مراغه از اوایل دهه ۹۰ آغاز شده است، گفت: طرح و نقشه‌های اجرای  سینما در مراغه انجام شده و این طرح با زیربنای  ۸ هزار متر مربع ساخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پردیس سینمایی مراغه در قالب ۷ سالن سینما به همراه فضاهای فرهنگی و هنری احداث می‌شود و این طرح در محل زمین سینما قدس فعلی مراغه می‌شود.

بلاغی بیان داشت: در صورت موافقت مسؤولان محلی ساخت سینما در مراغه از اول مرداد آغاز  می‌شود.

شهردار مراغه همچنین در این جلسه گفت: با وجود قول‌هایی که مسؤولان حوزه هنری استان و کشور داده شده هنوز این طرح کلنگ‌زنی نشده است.

محمد مقتومی با بیان اینکه شهرداری با همه امکانات از اجرای این طرح حمایت می‌کند، اضافه کرد: شهرداری مراغه آمادگی دارد برای اجرای این طرح پروانه رایگان صادر کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.