• 3:53 بعد از ظهر

  • 1399-10-22

  • کد خبر: 3821

افتتاح بزرگ‌ترین موزه عکاسی ایران در تهران| تبریز، قدرِ “جدیدالاسلام” را ندانست!

محمدعلی جدیدالاسلام از افتتاح بزرگ ترین موزه عکاسی ایران در تهران خبر داد.

گروه فرهنگی آناج؛ برای چندمین بار است که هنرمند برجسته‌ای، عزم سفر کرده و تبریز را مناسب فعالیت هنری نمی‌داند. در آخرین نمونه، مدتی پیش محمدعلی جدید الاسلام، هنرمند و عکاس معروف تبریزی از قصد خود برای ترک تبریز سخن گفته بود.

جدیدالاسلام، مجموعه دار و عکاس تبریزی، پس از مشکلاتی که برایش در برپایی موزه عکاسی در تبریز به وجود آمد، چند ماه پیش گفته بود که بنا دارد، موزه تخصصی خود را در تهران برپا کند.

انتقال وسایل و اقلام موزه عکاسی از تبریز به تهران خبری بود که چندی پیش رسانه‌ای شد و واکنش‌هایی را به همراه داشت. جدیدالاسلام بیش از 900 دوربین عکاسی از انواع آن را توانسته به دست آورد و آن‌ها را تبدیل به موزه کند. از جدیدالاسلام به عنوان بزرگترین کلکسیونر دوربین‌های عکاسی در ایران یاد میشود.

این هنرمند و عکاس معروف تبریزی، اخیرا در صفحه اینستاگرامی‌خود از پایان یافتن پروسه افتتاح موزه عکاسی در تهران خبر داد. او در بخشی از متن خود نوشته است: «از وقتی به تهران آمده‌ام، مشغول تجهیز و تکمیل بزرگ‌ترین موزه عکاسی در ایران و یکی از بزرگترین و غنی‌ترین موزه‌های دنیا هستم و بزودی خبر گشایش آن رسانه‌ای خواهد شد.»

او درحالی این سخنان را مطرح میکند که قبل از ترک تبریز، بارها از رضایت قلبی خود برای برپایی موزه عکاسی در تبریز، با حمایت مسئولین خبر داده بود.

بی تردید، گشایش بزرگترین موزه عکاسی ایران در تهران توسط یک تبریزی، هم خوشحال‌کننده است هم رنج‌آور. از اینکه هنرمند نام‌آشنای تبریز، دستاورد هنری خود را در پایتخت برپا می‌کند، مسرت‌آفرین. و از اینکه تبریز قدر او را ندانست غم‌بار.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلالم وضعیت مدیریت شهر تبریز افتضاح است افتضاح منظورم فقط رفت و روب کوچه خیابان ها و وجود پارک برای تفریح نیست!!! کمی وسیع تر بیندیشیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *