• 11:39

  • 1401-04-02

  • کد خبر: 37785

برگزاری چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور در تبریز

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مرحله مجازی چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از اول تیر ماه آغاز شده است، گفت: مرحله حضوری این مسابقات با حضور ۸۰۰ دانش آموز از دوم مرداد در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش آناج، طاهر علمی در جلسه هماهنگی کمیته های چهلمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور گفت: مسابقات قرآن، عترت و نماز موحب نشاط و شادابی در جامعه می شود.

معاون فرهنگی و پرورشی استان با اشاره به اهداف این مسابقات افزود: علاوه بر معرفی دانش اموزان موفق قرآنی، توسعه فرهنگ عمومی نسبت به آموزش قرآن، توسعه معرفت قرآنی و توسعه رفتار قرآنی از اهداف دیگر این مسابقات است.

علمی خاطرنشان کرد: تاثیر مثبتی که در مسابقات حضوری وجود دارد به طور قطع در مسابقات مجازی نخواهد بود.

این مقام مسئول در دستگاه تعلیم و تربیت استان بیان کرد: کشور ما در تربیت قاریان و حافظان قرآن و به تبع آن استان ما خوب عمل کرده است و این نشان از علاقه همگانی به مسائل قرآنی و معنوی دارد.

وی ادامه داد: کیفی بودن مسابقات و داوری سطح بالا و با دقت برای ما بسیار اهمیت دارد و حضور اساتید قرانی در استان ما پربرکت خواهد بود.

رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش استان هم گفت: این مسابقات به صورت مجازی از اول تیر ماه با مشارکت حدود ۱۵۰۰ دانش آموز آغاز شده است و تا هفتم تیر ادامه دارد.

محمد صادق زاده خاطرنشان کرد: مرحله حضوری این دوره از رقابتها با حضور ۸۰۰ دانش آموز و عوامل اجرایی از ۲ تا ۸ مرداد ۱۴۰۱ به میزبانی استان آذربایجان شرقی و در شهر تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.