• 11:35

  • 1401-04-02

  • کد خبر: 37773

۵۰ درصد جمعیت بستان آباد در سال گذشته به دادگستری مراجعه کردند

رییس دادگستری شهرستان بستان آباد با اعلام اینکه سال گذشته ۲۴ هزار و ۱۶۱فقره پرونده قضایی در شعب دادسرا و دادگستری شهرستان تشکیل شده است، گفت: با لحاظ اینکه برای هر پرونده فقط ۲ نفر ارباب رجوع وجود داشته باشد بیش از ۵۰ هزار نفر معادل ۵۰ درصد جمعیت شهرستان به دادگستری مراجعه کرده اند.

به گزارش آناج، محمدباقر فتحی اظهار کرد: تمامی خدمات قضایی برای این میزان مراجعه کننده تنها با ۵۰ درصد چارت اداری و قضایی ارائه شده است که اگر تلاش شبانه روزی و جهادی همکاران نبود رسیدگی به این حجم از پرونده و پاسخگویی به این همه مراجعه کننده ممکن نبود.

وی از رضایت ۹۱ درصدی ارباب رجوع از عملکرد همکاران دادگستری شهرستان در طول سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: میانگین رضایتمندی مردم از تشکیلات قضایی استان حدود ۷۵درصد است که رضایتمندی ۹۱درصدی از دستگاه قضایی شهرستان نشان از تلاش مخلصانه و صادقانه همکاران ما در دادگستری است.

فتحی همچنین از آزادسازی و رفع تصرف از بیش از ۳۵۰ هزار مترمربع از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان در طول یکسال اخیر خبر داد و گفت: متاسفانه حدود ۱۰۰ دستور و حکم قضایی نیز به دلیل کوتاهی و تعلل ادارات مربوطه اجرا نشده است که در این رابطه برای ۲ نفر از مدیران ادارات به دلیل ترک فعل پرونده قضایی تشکیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.