• 08:19

  • 1401-03-29

  • کد خبر: 37419

رشد 27 درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان آذربایجان‌شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از رشد 27 درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان در بودجه سال 1401 خبر داد و گفت: اعتبارات هزینه‌ای کشور هم به همین میزان رشد دارد.

به گزارش آناج، محمد فرشکاران عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۱ رقمی بالغ بر یک‌هزار و ۱۷۷ میلیارد تومان است که حدود یک‌هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان عمومی و ۳۳ میلیارد تومان نیز مربوط به ردیف اختصاصی خواهد بود.

وی افزود: ۷۰ درصد اعتبارات هزینه ای برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و ۳۰ درصد نیز سایر اعتبارات هزینه‌ای را شامل می شود.

فرشکاران تصریح کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۷ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته و رشد اعتبارات هزینه‌ای کشور نیز به همین میزان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان را در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: میزان رشد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان و کشور در سال ۱۴۰۱ به ترتیب ۲۵ و ۲۳ درصد است.

 وی متذکر شد: عملکرد تخصیص اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه.ای استان در سال ۱۴۰۰ حدود ۵۵ درصد یعنی یک‌هزار میلیارد تومان است که ۱۹ درصد از این تخصیص ۵۵ درصدی نقدی و ۳۶ درصد نیز به صورت اوراق بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.