• 4:51 بعد از ظهر

 • 1399-10-21

 • کد خبر: 3735

مس رفسنجان 1 - 0 ماشین‌سازی؛

دنده عقب ماشین‌ِ اخباری در کویر/ تبریزی‌ها در وضعیت خطرناک

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال کشور با شکست خارج از خانه تیم ماشین‌سازی تبریز در جدالی حساس برابر مس رفسنجان آغاز شد.

به گزارش آناج، تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در روزی که پیمان بابایی کاپیتان و ستاره گلزن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، در جدالی حساس مقابل میزبانش مس رفسنجان با یک گل شکست خورد.

شاگردان محمدسعید اخباری در این دیدار می‌توانستند به پیروزی برسند اما فرصت‌سوزی مهاجمان کار دست این تیم داد و درنهایت با گلی که روی تعلل سنگربان این تیم به ثمر رسید، نتیجه را واگذار کردند.

با نتیجه بدست آمده، وضعیت ماشین‌سازی در جدول بدتر شد و این تیم با همان 3 امتیاز قبلی قعرنشین ماند. مس رفسنجان اما به لطف این برد شیرین خانگی 12 امتیازی شده و به رده نهم صعود کرد.

گزارش کامل این دیدار را در زیر می‌خوانید:

بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال – هفته یازدهم
یکشنبه – 21 دی ماه – ساعت 15
ورزشگاه: شهدای صنعت مس رفسنجان/ بدون تماشاگر

گروه داوری: داور: جواد رحیم‌زاده – کمک‌ها: محمدرضا منصوری و حسن انتظاری – داور چهارم: فرهاد فرهاد‌پور – کمک داور اضافی 1 و 2: حسین زمانی و ابوالفضل دوستی/ ناظر بازی: محمود رفیعی

اخطار: میثم نقی‌زاده (85) از مس رفسنجان

ترکیب مس رفسنجان: داوود نوشی‌صوفیانی، عقیل کعبی، حامد نورمحمدی، محمد آقاجانپور (62- محسن طرهانی)، مسیح زاهدی، میثم نقی‌زاده، محسن آذرباد، علیرضا ارجمندیان (62- فراز امامعلی)، مهرداد رضایی (75- علیرضا نقی‌زاده)، مهرداد آوخ (62- سجاد عاشوری) و محمد قاضی.
سرمربی: محمد ربیعی

ترکیب ماشین‌سازی: محمدامین رضایی، سیدمحمد حسینی، مهدی رستمی، فرشاد اسدی، فرزاد محمدی، ابوالفضل رزاق‌پور  (90- سید محمد ابوترابی)، منصور باقری (63- داود شاهواروقی)، اتابک زارعی (90- میلاد خدایی)، مهدی مومنی، اکبر آفاقی و بهمن سالاری (78- رضا کریمی).
سرمربی (موقت): محمدسعید اخباری

شرح گل:

مس رفسجان 1 – 0 ماشین‌سازی تبریز (76- فراز امامعلی): فراز امامعلی که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود، روی پاس عمقی علیرضا نقی‌زاده از خروج اشتباه و تعلل محمدامین رضایی استفاده کرده و با ضربه آرام از زاویه بسته دروازه ماشین‌سازی را باز کرد.

لحظات حساس:

 • دقیقه 4: بازیکنان ماشین‌سازی در محوطه جریمه مس صاحب موقعیت خوبی شدند اما ضربه مهدی مومنی به بدن مدافع حریف برخورد کرده و بلوکه شد.
  دقیقه 8: ضربه ایستگاهی تیم مس رفسنجان توسط محسن آذرباد زده شد که شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
 • دقیقه 30: ارسال بازیکنان مس رفسنجان روی دروازه ماشین‌سازی با ضربه سر «مهرداد آوخ» مهاجم این تیم می‌رفت به گل نخست مسابقه تبدیل شود که واکنش خوب محمدامین رضایی مانع از این کار شده و توپ راهی کرنر شد.
 • دقیقه 43: کار تیمی‌بازیکنان ماشین‌سازی موقعیت خطرناکی روی دروازه مس رفسنجان ایجاد کرد و درحالی که سنگربان این تیم هم تسلیم شده بود، مدافع مسی‌ها ناجی تیمش شده و توپ را از روی خط دروازه برگشت داد.
 • دقیقه 45: شوت بهمن سالاری از پشت محوطه جریمه دقت لازم را نداشت و با اختلاف خیلی زیاد به بیرون رفت.
 • دقیقه 53: هجوم بازیکنان مس رفسنجان روی دروازه ماشین‌سازی در یک رفت و برگشت به مهرداد رضایی رسید که شوت سرضرب این بازیکن از پشت محوطه جریمه با پای چپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه ماشین‌سازی عبور کرد.
 • دقیقه 56: ارسال آذرباد روی یک ضربه ایستگاهی در داخل 6 قدم دروازه ماشین‌سازی از مقابل بازیکنان دو تیم گذشته و راهی اوت شد.
 • دقیقه 59: ارسال دیگر از بازیکنان مس رفسجان که اینبار ضربه سر مهرداد آوخ دقیقا به جایی رفت که محمدامین رضایی قرار داشت و او توپ را به راحتی در آغوش گرفت.
 • دقیقه 65: سانتر زمینی و محکم مهدی مومنی به روی دروازه مس رفسنجان عرض زمین بازی را طی کرده و به بیرون رفت.
 • دقیقه 70: بازیکنان مس رفسنجان می‌توانستند به گل اول بازی برسند که ابتدا ضربه بازیکنان این تیم به مدافع ماشین‌سازی برخورد کرد و در برگشت نیز محمدامین رضایی در شرایط تک به تک با مهاجم حریف سیو عالی به نمایش گذاشته و دروازه تیمش را از فروپاشی نجات داد.
 • دقیقه 72: ضربه سر چکشی محمد قاضی به جایی رفت که محمدامین رضایی حضور داشت و سنگربان ماشین‌سازی توپ را جمع کرد.
 • دقیقه 74: ضدحمله خطرناک بازیکنان ماشین‌سازی که اکبر آفاقی با پاس عرضی خود فرزاد محمدی را در موقعیت گلزنی قرار داد اما این بازیکن در موقعیت تک به تک نتوانست توپ را از داود نوشی صوفیانی عبور دهد و سنگربان تبریزی مس با واکنش خوبش ناجی تیمش شد.
 • دقیقه 79: شوت از راه دور فرشاد اسدی با جایگیری مناسب داود نوشی صوفیانی مهار شد.
 • دقیقه 83: ضربه سنگین محسن طراهانی بازیکن تعویضی مس رفسنجان به طرز خطرناک و با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.
 • دقیقه 3+90: امید لطیفی روی یک ضدحمله می‌توانست گل دوم مس رفسجان را به ثمر برساند ولی این بازیکن در زدن ضربه نهایی عجله کرده و توپ را به بیرون زد.
 • دقیقه 3+90: بلافاصله بازیکنان ماشین‌سازی در سمت مقابل فرصت گلزنی ایجاد کردند که شوت یار این تیم در چارچوب نبود.


گزارش بازی:

سفیدپوشان ماشین‌سازی شروع خوبی در این دیدار داشتند اما رفته رفته این تیم میزبان بود که توانست توپ و میدان را در اختیار گرفته و سوار بر بازی شود. تا اواسط نیمه نخست سنگربانان دو تیم بیکارترین بازیکنان میدان بودند که این قاعده با موقعیت بازیکنان مس شکست. در اواخر این نیمه نیز ماشین‌سازی صاحب بهترین موقعیت خود شد که مدافع مس توپ را از روی خط دروازه برگشت داد و دو تیم درنهایت با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

برخلاف نیمه اول، بازی در نیمه دوم با سرعت بیشتری دنبال شد. این نیمه با فشار حملات تیم میزبان استارت خورد. مسی‌ها در دقیقه 62 سه تعویض همزمان انجام دادند که در تک گل 3 امتیازی این تیم نیز تعیین کننده واقع شد چراکه روی همکاری دو بازیکن تعویضی به ثمر رسید. البته قبل از این گل دو تیم موقعیت تک به تک خوب برای گلزنی داشتند که با درخشش سنگربانان ناکام ماندند. در لخظات باقی مانده نیز تلاش ماشین‌سازان برای فرار از شکست خارج از خانه نتیجه‌ای نداشت و بازی با برتری یک بر صفر میزبان خاتمه یافت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *